26.03.2018 - Redakce

Dorostenci postupují do nadstavbové části!

V sobotu 24. 3. 2018 dorostenci vyrazili do vzdáleného Chomutova, kde je čekali další 2 soupěři a zároveň také poslední dva zápasy základní části. V obou těchto zápasech muselo liberecké FBC zvítězit, aby se nemuselo ohlížet na ostatní a postoupilo do nadstavbové části.

Florbal Chomutov – Fbc Liberec 3:4 (1:1; 1:2; 1:1)

V první zápase nás čekal domácí tým, který byl v podobné situaci a musel také už jen vyhrávat. Z počátku na soupeři byla znát větší chuť do hry. Zápalem přehrával liberecké dorostence a byl velice nebezpěčný. Jen díky velkému štěstí a dobře chytajícímu brankáři svítil na tabuli stav 1:1 po 1. třetině. Během následujích třetin liberečtí zlepšili svůj pohyb, blokování střel a celkovénasazení. V závěru se podařilo ustát tlak soupěře a zásluhou Šimona Stránského, který vsítil 4 branky kluci zvítězili 4:3.

Florbalová škola Plzeň – FBC Liberec 3:4 (1:1; 0:2; 2:1)

V druhém zápas jsme se utkali proti Florbalové škole Plzeň, která se po celou sezónu pohybovala spíše v dolních příčkách tabulky. Nicméně její vysledky z posledních zápasů naznačovaly, že se bude jednat o těžký zápas. Bohužel přístup kluků byl velice podobný jako například proti Teplicím a Litvínovu. Florbal se spoustou zbytečných chyb a zaváhání v obraně. I přes to všechno naši dorostenci měli míček po většinu zápasu na svých holích a postupně si došel pro velmi těšnou výhru 4:3.

Komentář trenéra: Jsem rád, že se nám podařilo postoupit do nadstavbové části, kde budeme čelit těm nejlepším z celé republiky. Zároveň vím, že pokud budeme předvádět výkony jako proti Plzni, Teplicím nebo Litvínovu, tak tam nemáme moc co pohledávat. Je dobře, že si kluci uvědomují, že výkon v posledním zápase základní části nebyl ideální a neměli bychom se takhle prezentovat.