25.03.2019 - Redakce

Dorostenci postoupili mezi osm nejlepších celků

Dorostenci FBC Liberec v nadstavbě postoupili přes Tatran Střešovice mezi osm nejlepších celků v republice. V parádním dvojzápase zvítězili s celkovým skóre 11:8.

Dorostenecká soutěž vstoupila v předposledním březnovém víkendu do své závěrečné fáze. Čtyři nejlepší týmy ze čtyř divizí se podle předem daného klíče utkaly ve vzájemných soubojích, aby se rozhodlo o osmi nejlepších týmech v republice, které se setkají na závěrečném „turnaji“ 6.-7. dubna. Liberečtí dorostenci díky svému umístění (2. místo v divizi A) narazili na třetí celek z divize B – obhájce loňského zlata Tatran Střešovice.

1. zápas: FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 4:4 (0:1, 3:0, 1:3)

Hned úvod zápasu libereckým naznačil, že je rozhodně nebude čekat nic lehkého. Úvodní dějství Tatran svou aktivitou ovládl a na konci třetiny získal i výsledkové vedení 1:0. Nástup Severočechů byl nérvózní s přehnaným respektem vůči soupeři. Naši borci ho naštěstí dokázali sklepat hned v následující třetině, která byla velmi ofenzivní z obou stran. Zatímco Volejník ale svou branku na druhé dějství zavřel, FBC překonalo Pelecha v brance Tatranu hned třikrát.

Hosté nesundávali nohu z plynu a na ZŠ Dobiášova bylo k vidění nadstandardní dorostenecké utkání. Oba brankáři se překonávali a ve třetí třetině si svou úspěšnost téměř vyměnili. Pelech nestačil pouze na pokus Wienera. Tatran nakonec díky třem brankám v závěrečné periodě dokázal srovnat stav na 4:4. Skóre, leč mohlo vypadat pro utkání spravedlivé, bylo pro domácí barvy poměrně hořké, neboť ještě tři minuty před koncem domácí vedli 4:2.

2. zápas: FBC Liberec vs. Tatran Střešovice7:4(3:2, 2:0, 2:2)

Druhé utkání tedy začalo opravdu od nuly, neboť skóre z obou duelů se v dvojzápase sčítá. Liberec si již v prvním klání vyzkoušel, že se soupeřem zvučného jména dokáže hrát a první třetina to potvrdila. Liberečtí byli odvážnější na míčku a dokázali se mnohem lépe dostat z tlaku Tatranu. V první patnáctiminutovce nakonec padlo hned pět branek, k radosti domácích tři do branky pražské celku.

Ve druhé části opět excelovali gólmani. Výborný výkon po celý zápas série opět šperkoval Volejník a stejně jako v prvním duelu si připsal třetinu bez inkasované branky. Vzhledem k tomu, že na druhé straně dvakrát udeřil Blažek, měl Liberec před závěrečným dějstvím takřka ideální pozici. Druhý zápas a celá série se de facto rozhodla v první dvou minutách třetí třetiny. Tatran vytáhl velmi agresivní presink s cílem dostat Liberec pod tlak, získat míček a začít mazat gólové manko. Místo toho ale přišla individuální akce skvěle hrajícího Trčky a následně neméně podařená spolupráce druhého útoku a Liberec odskočil na 7:2.

Zbytek utkání pak vcelku logicky patřil Tatranu, který se snažil s vývojem zápasu něco udělat. Liberec velmi dobře bránil a blokoval pokusy hostů. Když už se Pražané dostali do zakončení, vylámali si zuby na Volejníkovi. 10 minut před koncem si hostující celek vyžádal oddechový čas a připravil variantu hry bez brankáře. Díky tomu se soupeři podařilo snížit až na 7:4. Více míčků za svá záda ale Volejník nepustil a do další fáze tak postoupilo FBC Liberec.

Zápasy očima trenéra Matěje Klucha: „Nádherná série, skvělý florbal. Pro nás je vlastně skvělé zjištění, že s týmem jako je Tatran dokážeme držet krok technicky, takticky nebo i kondičně. Vítězný výsledek je samozřejmě třešničkou na dortu tohoto dvojutkání. Na kluky a na to, co předvedli, jsme velmi hrdí a těšíme se na čtvrtfinále!“