Mládež
22.11.2021 - Redakce

Dorostenci i přes těžký průběh vítězí v prvním koši

Dorostenci FBC Liberec na prvním turnaji ukořistili jen jeden bod. I přesto vítězí ve svém koši, neboť na druhém turnaji slavili zisk šesti bodů za dvě vítězství. I díky zamotaným výsledkům ostatních týmů se nakonec umístili před všemi soupeři a do příštího turnaje jdou jako „nasazené“ číslo 1.

1.turnaj: Mladá Boleslav, Náchod

FBC Liberec vs. Mladá Boleslav 5:7 (3:1, 1:3, 1:3)

Liberečtí rozehráli celkově třetí turnaj utkáním s Mladou Boleslaví. Utkání začali Severočeši aktivněji a odměnou jim bylo vedení 3:1 v první periodě, na kterém se výraznou měrou podílel dvougólový střelec Michael Sluka. Soupeř v dalším průběhu zápasu přidal a brzy ve druhé třetině srovnal na 3:3. Liberec šel ještě jednou v zápase do vedení díky trefě Cejnara, který rovněž slavil druhou branku v zápase. Boleslav však reagovala čtyřmi přesnými trefami v řadě a Liberec najednou ztrácel tři góly. Neklid na hokejce zejména v koncovce znamenal, že svěřenci Matěje Klucha již s vývojem nedokázali více udělat. Ondřej Vyvial pouze kosmeticky upravoval na 5:7 z pohledu Liberce.

FBC Liberec vs. Primátor Náchod 5:5 (1:1, 2:1, 2:3)

Reparát měli Liberečtí složit ve druhém utkání turnaje proti Náchodu a nutno říci, že začali velmi dobře. Hráči byli aktivní v pohybu, přesní ve hře s míčkem a nebezpeční na útočné polovině. Díky tomu v půlce zápasu vedli 3:1. Náchod ale využil víkendové slabiny dorostenců, což byly souboje 1-1. Poměrně snadno se ke kontaktní trefě prokličkoval David Špaček. Náchodu se pak další trefou podařilo srovnat, Liberec ale rychle odskočil díky Zemanovi, který byl skutečně při chuti. Divoké utkání se za stavu 4:3 pro černobílé chýlilo ke konci. V poslední dvouminutovce ale Náchod dvakrát skóroval a dokonale otočil vývoj utkání. Nalomený Liberec v poslední sekundě vysvobodil Petr Zeman, který dovršil svůj hattrick a srovnal na 5:5.

Hodnocení trenéra Matěje Klucha: „Ani v jednom zápase jsme nezvládli hrát koncentrovaně a zodpovědně 45 minut. Dnes jsme byli bohužel chvílemi velmi slabí v soubojích 1-1. Soupeři díky tomu dali řadu laciných branek. Když se k tomu přidala ne úplně efektivní koncovka, odjíždíme z Prahy jen s jedním bodem. Do pokračování turnaje musíme zapracovat na rozhodnutí s míčkem a fyzické hře v obraně.“

2.turnaj: FbŠ Bohemians, Hradec Králové

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 6:5 (2:1, 3:1, 1:3)

Zápas začal ve skvělém tempu, Bohemka tradičně svým presinkem dělala utkání velmi atraktivní. V první polovině zápasu se Libereckým dařilo z pod tlaku zelenobílých dostávat, díky čemuž si tvořili řadu střeleckých příležitostí. Na povedenou střelu Čumpelíka navázal skvělou kombinaci zakončující Kukla. Když rychlý brejk zakončil Vyvial, Liberec vedl už 3:1. Bohemians našla po dobrém pressu odpověď, následovaly ale tři přesné zásahy Severočechů. Černobílí vedli v utkání 6:2, i když obraz hry takto výraznému vedení spíše nenasvědčoval. O tom se brzy přesvědčili všichni přítomní. Bohemka snížila na 3:6 a následně skóroval v přesilovce Fryš. Když se pražský celek nadechoval k závěrečnému náporu, byl vyloučen hráč Kroužek a trenér Palatínus. Bohemce se ale povedl málo vídaný kousek – poté, co přežila několik jasných šancí Liberce, sama skórovala. Florbalisté z Podještědí nakonec infarktový závěr zvládli a připsali si cennou výhru 6:5.

FBC Liberec vs. Hradec Králové 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Pro jistotu udržení prvního koše potřebovali svěřenci Matěje Klucha vyhrát i druhé utkání dne. I když od začátku posledního duelu měli Severočeši zápas pod kontrolou, na skóre to nebylo příliš znát. V první patnáctiminutovce se prosadil po pěkné akci po křídle Čumpelík a povedenou souhru třetí formace přetavil v branku Zeman. Ve druhé třetině Liberečtí převzali plně taktovku utkání a navíc byli i produktivní. Ve svém velkém představení pokračoval Ondřej Čumpelík, který vítězství 10:1 režíroval šesti body (4+2). Liberec v jedné fázi utkání vedl i pro Hradec nelichotivých 10:0, čisté konto Svrčkovi ale nakonec sebral Rathouský, který svým důrazem předčil obranu Liberce. Z vítězné radosti to ale příliš neubralo. 

Hodnocení trenéra Matěje Klucha: „Dnes jsme odehráli velmi dobré zápasy. Nedostatky z minulých turnajů jsme dokázali téměř eliminovat. Velmi si vážíme vítězství v těžkém utkání proti Bohemce, která nás svým presinkem dostávala pod velký tlak. Na druhou stranu jsme se z pressu Klokanů dokázali několikrát dostat a z brejků i skórovat. Zápas s Hradcem byl pak kontrolovaný, za což jsme také rádi, že jsme si zahráli také jedno utkání bez nervů.“