12.03.2017 - Redakce

Dorostenci doma porazili Ústí a remizovali s Plzní

Liberečtí dorostenci se představili na domácí půdě. Na ZŠ Dobiášova se postupně střetli s Ústím a FBC Plzeň, tedy týmy, které se přetahují o vedení v celé soutěži. Navzdory papírovým předpokladům liberečtí kluci z domácího „turnaje“ brali čtyři body.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 8:2 (1:1, 3:1, 4:0)

Ústí přijelo do Liberce bez svých největších opor a na vývoji utkání to bylo znát. Sice se hned ve 3. minutě dostalo do vedení, ale liberečtí postupem času začali v zápase dominovat, což se projevilo i na skóre. Srovnání na 1:1 zařídil dravým průnikem Tomáš Ballaty. Ve druhé třetině přidalo FBC další tři trefy a vytvořilo si pohodlný náskok.

V závěrečné periodě Liberec kontroloval utkání a navíc přidával pěkné branky. Velmi dobrý zápas odehráli Tomáš Matušů a Šimon Stránský, kteří shodně zaznamenali pět bodů. Velmi pěknou trefu si připsal Filip Kučera, který se prosadil po křížné přihrávce od kapitána Jakuba Daníčka. Liberec nakonec s oslabeným Ústím zvítězil vysoko 8:2.

Branky: 3x Matušů, 2x Stránský Š., Ballaty, Bartoš, Kučera

FBC Liberec vs. FBC Plzeň 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)

Zápas s Plzní patřil k nejpovedenějším utkáním libereckých dorostenců v tomto ročníku. Oba celky hrály kvalitní florbal ve vysokém tempu. Jako první se v zápase prosadili hosté. Liberec ale dokázal do konce první třetiny srovnat, když individuální akci Vojty Blažka dotáhl do gólové koncovky Ondra Šorm. V prostředním dějství šel Liberec dokonce do vedení, o které však díky svých chybám přišel.

Severočeši ale neskládali zbraně – v přesilové hře vyrovnal na 3:3 Kuba Daníček. Liberec byl při chuti, dobrý výsledek se silným soupeřem dodával týmu sílu a čtvrtý gól libereckých visel ve vzduchu. Svou kvalitu v zápase ukázal především brankář Plzně Martin Bezděk. Plzni se navíc podařilo skórovat a Liberec musel dotahovat. V poslední minutě dostali domácí možnost trestného střílení. To neproměnil Šimon Stránský, aby o chvíli později srovnal při hře.

Branky: Šorm, Matušů, Daníček, Stránský Š.

Komentář trenéra Matěje Klucha: “Jsme moc rádi za výsledky a předváděnou hru. V sezoně se postupně zlepšujeme, což vnímáme jako nejdůležitější. Oba zápasy jsme odehráli na hranici našich možností. Škoda, že se v naší hře objevují chybičky, na které se pravidelně upozorňujeme. Opět musím říct, že velmi pozitivně vnímáme fakt, že jsme oba duely odehráli na tři kompletní formace.”