20.02.2021 - Redakce

Derby pro soupeře. Česká Lípa zaslouženě vyhrála 7:5

Florbalisté FBC Liberec v tradiční derby v Livesport Superlize nestačili na domácí Českou Lípu. Po slabém výkonu si z České Lípy vezou zaslouženou porážku v poměru 7:5.

FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec 7:5 (1:2,3:1,3:2)

Do utkání vstoupily oba týmy velmi opatrně a hra se odehrávala bez patřičného tempa. Tento projev vyhovoval spíše domácí České Lípě, která si dokázala už od začátku tvořit poměrně dobré šance. Všechny střely lapil hostující Mück. Krátký byl až na střelu Pařízka, který v 11. minutě připsal první branku utkání. V následujícím průběhu liberečtí dobře zareagovali a vývoj zápasu rychle otočili. Nejprve dostal míček za brankovou čáru Dlesk, krátce nato trefil prázdnou bránu Martin Čermák. Se stavem 2:1 mohli být liberečtí spokojeni, s předváděnou hrou to už tak veselé nebylo.

Druhá třetina patřila hlavně České Lípě. Domácí nejdříve otočili stav utkání a dostali se do vedení 3:2 už před polovinou zápasu. Rychlou odpověď si přichystal skrytou ranou Radek Valeš, který naposledy v zápase vyrovnal. Do vedení se parta okolo matadora Slaného dostala po jeho nahození na bránu. Skrytou a ztečovanou střelu si na velkém brankoviště našel Vavruška a dostal českolipské poprvé do vedení. 4:3.

Trenér Skružný na začátku třetí třetiny stáhnul libereckou sestavu na 10 vyvolených, nicméně tento fakt příliš nepomohl. Česká Lípa si rozhodující moment přichystala na 6. a 7. minutu závěrečné periody. Nejprve z trestného střílení skóroval Tichý, o pár sekund z dorážky zvýšil na 6:3 Ekl. Liberec začal tlačit čas a zvýšil napadání. Odměnou mu mohla být branka Wienera, později nejlepší hráče zápasu, který upravil na 6:4. Finální moment opět vymyslel navrátilec Tichý, když proběhl celý hřištěm a z protiútoku zvýšil na 7:4. V posledních 4 minutách liberečtí zkoušeli hru bez brankáře. Ta byla využita pouze jednou a o kosmetickou úpravu se postaral Čermák.

Muži FBC Liberec si tak po slabém výkonu zkomplikovali boj o postup. V utkání 24. kola Livesport Superligy zaslouženě prohráli s domácí Českou Lípou 7:5. Poslední domácí vystoupení čeká na tým okolo kapitána Klucha už ve středy, kdy v odvetě vyzvou Sokoli Pardubice.