Mládež
04.12.2023 - Redakce

DOROSTENKY V SOUBOJI O PRVNÍ MÍSTO SELHALY

V sobotní sněhové kalamitě putovaly naše dorostenky do dalekých Podbořan, aby bojovaly s Kadaní o první místo. Už cesta po zasněžených cestách plných dopravních nehod a spadlých stromů ukazovala, že se nebude jednat o jednoduchý den.

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)

Branky: L. Cidlinská 2, Mlčochová, Zápotocká, Sekničková

Souboj o čelo tabulky nám bohužel nevyšel. Hráli jsme špatně hlavně v obraně, čímž jsme dopřáli Kadani velké množství šancí. Inkasovali jsme hned ve 2.minutě a od té doby jsme neustále soupeře doháněli. A to jak ve skóre, tak na hřišti. Holky z Kadaně šly za vítězstvím přímější cestou. Zápas se odehrával v opravdu vysokém tempu a jasně ukázal, že se potkaly 2 top týmy naší soutěže. Naše hráčky ale na hřišti neplnily své úkoly dokonale a soupeř tak byl v našem obranném pásmu až moc často. Vždy jakmile jsme vstřelili gól, ihned jsme další dostali. Soupeř nám postupně odskákal až na 3:5. Ve třetí třetině se ale naše holky konečně trošku osmělily v napadání a nutily obránkyně soupeřek odhazovat často míčky. Kadaň se tak dostávala pod tlak a našim hráčkám se nakonec podařilo vyrovnat na 5:5.

V celém zápase jsme soupeři na góly v podstatě nahrávali a svou laxností ho nabádali k tomu, aby skóroval. Když jsme vyrovnali na 5:5, byli jsme "na koni" a šli zápas vyhrát. Vytvořili jsme si další šance a Kadaň nestíhala. Gól se nám vstřelit nepodařilo a vše nasvědčovalo tomu, že se týmy rozejdou s remízou. 20 sekund před koncem však Verča Ulrychová naprosto nesmyslně nahrála soupeři před naši branku a ten další nabídnutou šancí nepohrdl.

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 15:0 (0:6, 0:6, 0:3)

Branky: L. Cidlinská 3, Mlčochová 3, Nesměráková 3, Škodová 2, Pajktová 2, Pokorná 2

Ke druhému zápasu jsme přistoupili zodpovědně. K vidění bylo i tak relativně hodně chyb a nebýt Páji Vávrové v naší brance, která svou svatyni prostě zamkla, mohly Tuleňky určitě vstřelit několik branek. Až mockrát se před naší brankou zjevilo i několik podbořanských a proti nim sama gólmanka. Směrem dopředu se ukázal rozdíl v individuální kvalitě hráček a benevolentnější bránění domácích naše hráčky beze zbytku využívaly. K vidění tak byla spousta gólů a útočných akcí. Výsledné skóre je ale možná až příliš kruté. Na konci zápasu pak trenéři Podbořan vysunuli jednu útočnici "za buk" a tento zajímavý taktický tah soupeřkám pomohl. Naše holky vepředu nedokázaly moc využít přečíslení a Podbořany si pár šancí vytvořily. Gól ale nevstřelily. Na naší straně se pak třem hráčkám podařilo vstřelit hattrick, což je také poměrně zajímavé. Hladké vítězství bylo ale jen velmi malou náplastí na předchozí prohru.

Komentář trenéra Nesměráka: Ze zápasu s Kadaní jsem velmi zklamaný. Bylo strašně znát, že se naše hráčky potkávají v jednom týmu vlastně až na zápase. Sice společně trénujeme, ale o nějaké souhře nemůže být absolutně řeč, protože většina dorostenek má primární úkoly v 1.lize juniorek. Jakmile pak narazíme na dobře sehraného soupeře jako je Kadaň, je to velmi těžké. Přiznám se, že mne některé starší hráčky dost zklamaly. Místo aby byly v týmu přínosem, tak jsou slabšími články v jednotlivých formacích. A to mne hodně mrzí, protože to není přirozené. Nic se ale neděje a musíme jet v soutěži dál a sbírat zkušenosti, abychom se co nejlépe připravili na play-off. Všichni mají čas se zlepšit.