13.03.2018 - Týna Zíková

Crazyny vyrazily na play-off do Ostravy

První dvě utkání play-off mezi FBC Ostrava a Crazy Girls FBC Liberec se konaly na ČPP Aréně v Ostravě. A my Vám přiblížíme celý víkend.

Náročný víkend pro Crazyny započal sobotním hromadným odjezdem v 7:00 hod z Liberce. Po několika hodinové cestě a třech zastávkách jsme dorazili na místo určení. Nejdříve nás čekal vydatný oběd v hotelu a lehký odpočinek. Ve tři hodiny jsme se vydali do arény. Následovala klasická porada a rozcvička před zápasem.

1. zápas: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. Crazy girls FBC Liberec 4:1

První utkání se odehráno ve velmi vyrovnaném duchu. Celý zápas se Crazyny mohly těšit obrovské podpoře ze strany malých fotbalistů FC Slovanu Liberec, kteří odehráli svá utkání v neděli. Úvodní třetina byla velmi vyrovnaná a skončila poměrem 1:1. Druhá část téměř kopírovala tu první s rozdílem, že ani jednomu celku se nepodařilo skórovat. Zápas rozhodla až třetí třetina třetina, kde se liberečankám nepovedla power-play. Ostrava tak v prvním souboji zvítězila nad Crazynama poměrem 4:1.

Po náročném utkání jsme se přesunuli zpět do hotelu. I přes prohru byly Crazyny spokojeny s vlastním výkonem a užily si vydatnou večeři.

Večerní program byl volný a většina ho strávila regenerací a odpočinkem. Ovšem našly se i výjimky. “Crrrr” zvonil budík v půl osmé ráno. Čekala nás snídaně, na kterou se každý velmi těšil. Po nabrání sil několik z nás vyrazilo na zápas malých fotbalistů Slovanu Liberec, kteří se také mohli těšit velké podpoře, tentokrát ze strany florbalistek. Zbytek týmu strávil čas podle svého uvážení

Před obědem ještě proběhla vážná porada ohledně druhého utkání. Poté následoval oběd a poslední odpočinek před druhým zápasem. V jednu hodinu jsme vyrazili znovu do arény. Počasí přálo a tak se rozcvička konala venku.

2. zápas: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. Crazy girls FBC Liberec 9:2

V druhém utkání se ženám příliš nedařilo. První třetina se nesla v podobném duchu jako zápas předchozí. Jednalo se o velmi vyrovnanou a tvrdou hru. Střelecky se však lépe dařilo domácím, kteří vstřelily dvě branky. Rozdíl mohl být větší, ale Denisa Kotzurová se při trestném nájezdu vrátila a gól tak nebyl uznán. Ve druhé třetině se obraz hry trochu změnil. Na Crazynách byla vidět mírná únava a domácí Ostrava jasně dominovala. Poslední třetina byla však opět velmi atraktivní. Crazyny trochu zabraly a nic nevzdaly. Jediné dva góly Liberce se podařilo vstřelit Míše Mlejnkové. Ostrava tak i v druhém utkání zvítězila, tentokrát poměrem 9:2 a vede 2:0 na série.

Zdrceni jsme se všichni po zápase vydali domů. Cesta byla opět velmi dlouhá a náročná, bylo vsak o čem přemýšlet. Další dvě utkání play-off se přesouvají do Liberce. A všichni jste na tyto souboje srdečně zván.

17.3.2018, 19:30 | SH ZŠ Dobiášova Liberec

18.3.2018, 14:00 | SH Dukla Liberec