16.10.2018 - Redakce

Crazyny v sedmém kole těsně nestačily na Pantherky

V neděli 14. října se odehrálo sedmé kolo Extraligy žen. Ženský kádr Crazy Girls FBC Liberec odjel na výjezdné utkání do Hostivic, kde se střetl s Panthers Praha. Velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo v neprospěch Crazyn poměrem 2:3.

Utkání bylo velmi vyrovnané již od začátku. První branka padla až v 17. minutě, kdy se za Crazyny prosadila Míša Mlejnková. Pantherky v první třetině Crazyny jasně přestřílely, ale liberecký celek v brance podržela Máca Štěpánová.

Druhá třetina téměř kopírovala tu první. Hra byla opět velmi vyrovnaná s rozdílem, že to byly tentokrát Pantherky, které se prosadily. Konkrétně stav srovnala Ivana Lamková. Kvůli nešťastné náhodě musela ze hry odstoupit gólmanka Máca Štěpánová, která si poranila koleno. Její místo musela tak zaujmout Martina Lerchová.

Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Pantherky se poprvé v zápase dostaly do vedení zásluhou Michaely Lupačové, která tak otočila stav utkání ve prospěch svého týmu. O tři minuty později se trefila opět Ivana Miklíková a Pantherky tak odskočily již do dvoubrankového vedení. Crazyny se ale nevzdaly a necelé tři minuty před koncem utkání snížila stav na rozdíl jediného gólu pěknou střelou Klárka Leierová. Liberec po vstřelené brance zkoušel ještě hru v šesti, ale gól se jim už nepodařilo vstřelit a tak se z Hostivic vrací bez bodů.

Nejlepší hráčkou utkání se za liberecký celek stala Hanka Koníčková.

Další utkání sehrají Crazyny až po reprezentační pauze. V pátek 26. října přivítají Crazy girls na domácí hale Dobiášova Jičín. Utkání vypukne ve 20:00 hodin.