11.09.2018 - Redakce

Crazyny v prvním kole potrápily Ostravu, na vítězství ale nedosáhly

Ženský kádr Crazy Girls FBC Liberec odehrál v neděli svoje první utkání v nejvyšší ženské soutěži. I přes velmi vyrovnaný souboj nakonec ženy podlehly FBC Ostrava poměrem 4:8.

FBC Liberec vs. FBC Ostrava 4:8 (1:3, 2:0, 1:5)

Ženy vstoupily do utkání sebejistě. Nicméně ve čtvrté minutě otevřely střelecké konto soupeřky, konkrétně Kristína Hudáková. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po nahrávce Bárkové srovnala stav Hanka Koníčková. Ostravě se však střelecky dařilo mnohem lépe, a tak se do konce třetiny prosadila Kapcová i Vrlíková.

Do druhé třetiny vstoupily Crazyny s jasným cílem - srovnat nepříznivý stav. A to se také podařilo! Navrátilec Hanka Koníčková zkompletovala hattrick. Crazyny tak v druhé části dominovaly.

Úvod poslední třetiny sedl také domácím hráčkám, když se ve čtyřicáté vteřině prosadila Míša Mlejnková. Ostrava na sebe nenechala dlouho čekat a Paulína Hudáková srovnala stav na 4:4. Liberecké ženy následně dostaly šanci při vyloučení Šablaturové, které však nevyužily. Ostrava následně strhla vedení na svou stranu. Kapcová dvěma góly zkompletovala svůj hattrick a další branky přidaly Kotzurová a Káčová.

Nejlepší hračkou domácího celku byla vyhlášena gólmanka Máca Štěpánová, která si zároveň odnesla i zásnubní prstýnek. Další utkání čeká Crazyny opět doma a to v neděli 16. září ve 15:00 hod na SH Dukla Liberec, kde se střetnou s FbŠ Bohemians.