01.10.2018 - Redakce

Crazyny si z Prahy přivezly důležitý bod!

V neděli 30. září se odehrálo již páté kolo Extraligy žen. Ženský kádr Crazy Girls FBC Liberec odjel na výjezdní utkání do Prahy, kde se utkal s Ivanti Tigers Jižní Město. Základní hrací doba ani následné prodloužení nedokázaly určit vítěze tohoto utkání. Rozhodovat tak musely až samostatné nájezdy, ve kterých Crazyny nakonec podlehly poměrem 7:8.

Ivanti Tigers Jižní Město vs. Crazy Girls FBC Liberec 8:7 (2:1, 2:1, 3:5, 0:0 - 1:0)

Do utkání lépe vstoupily Tigers, když se v sedmé minutě prosadila Dominika Kubišová. Crazy Girls téměř celou třetinu držely krok se soupeřkami, avšak 50 vteřin před koncem první části zvýšila náskok Tigers Dagmar Surá. Snažení Crazyn ale neustalo a zásluhou Hanky Koníčkové si Iveta Hyršlová vstřelila vlastní gól. Liberecké ženy tak odešly do šatny s jednobrankovým mankem.

Druhá třetina začala pro změnu lépe Liberci. Pěknou dorážkou se prosadila Michaela Vejdělková a srovnala tak stav na 2:2. Neuběhla ani minuta a následovalo trestné střílení pro Tigers, které gólmanka Marcela Štěpánová parádně vychytala. Do konce třetiny se ještě podařilo skórovat Michaele Šulanové a znovu Dominice Kubišové. Do třetí části tak Crazyny vstoupily s dvougólovou ztrátou.

Začátek třetí části znovu patřil domácímu Jižnímu Městu, když skóre navýšila Eliška Chudá a s Libercem do nevypadalo moc dobře. Nicméně za necelou minutu vrátila libereckým ženám naději Míša Mlejnková. Následovalo však oslabení, které ale nakonec Crazyny úspěšně ubránily. I přes ubráněné oslabení přišla další branka soupeřek, tentokrát se prosadila Kateřina Kovaříková. Liberec však na sebe nenechal dlouho čekat a skvělou střelou z poloviny snížila stav Markéta Rumlová. Štěstí přálo Crazy Girls dál a Míša Mlejnková využila přesilovou hru. Neuběhla ani minuta a rozjetá Míša Mlejnková přidala svůj třetí gól, zkompletovala tak hattrick a srovnala stav na 6:6! Ještě ve stejné minutě dostala Crazyny do vedení Klárka Leierová. Nicméně Tigers dokázaly dvě minuty před koncem třetiny znovu srovnat stav. Tigers ještě dostaly před koncem třetiny šanci na ukončení po vyloučení Lucie Veidlové, kterou nevyužily. Následovalo tak prodloužení.

Crazyny v prodloužení znovu ubránily oslabení. Oba se celky dostaly do několika šancí, ale ani na jedné straně nepadl gól. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých se za Liberec prosadila Klárka Leierová, to však na vítězství nestačilo a Crazy Girls si připsaly jeden bod.

Nejlepší hráčkou utkání se stala Míša Mlejnková. “V zápase se nám dařilo a připsat si bod proti Tigers je cenné. Do dalších kol půjdeme se stejnou vervou a popereme se o body,” komentuje zápas liberecká útočnice.

Další utkání Crazy Girls odehrají na domácí půdě proti FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6. října od 14:00 hodin.