22.03.2019 - Redakce

Crazy girls zvítězily a udržely extraligovou příslušnost!

V šestém dějství série 1. kola playdown mohli diváci na hale ZŠ Dobiášova opět vidět představení Míši Mlejnkové, která 4 góly výrazně pomohla Crazy girls k udržení v Extralize žen.

6. utkání playdown: Crazy girls FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice 7:4

První třetina začala velmi divokou přestřelku. Zaváhání liberecké obrany využila už v 7. vteřině zápasu Pravcová. Rychlou odpověď si přichystala Mlejnková, která načala další velký večer. Do 5. minuty vstřelily oba celky ještě po jedné brance. Nejprve vedení na stranu Brna naklonila Rybničková. O střídání později v čase 05:00 vyrovnala Leierová.

Na další branku si diváci musely počkat až do 31. minuty. Přesilovou hru využila Foffová, když dorážela na hraně malého brankoviště do odkryté sítě. Nejdůležitější část zápasu přišla před koncem druhé periody. Leierová svým druhým gólem zvýšila na 4:2, ihned po ní Mlejnková dala pátou branku Liberce. Židenice vykřesaly naději brankou do šatny, kdy snížily na 5:3.

Závěrečná třetina sezóny začala velmi nervózně. Několik šancí soupeře pochytala domácí brankářka Štěpánová a nepřipustila další snížení stavu. Když Mlejnková v 49. a 56. minutě dala další dvě branky bylo o výsledku rozhodnuto. Konečný stav utkání 7:4.

Crazy girls potvrdily svým čtvrtým vítězství, že v Extralize žen nebudou chybět ani v sezóně 2019/2020. Naopak brněnský celek čeká další série s plzeňským týmem FBŠ.