06.03.2023 - Redakce

Crazy girls mají v play-down první dvě výhry!

Povedený víkend mají za sebou florbalistky Crazy girls FBC Liberec. Po 10. místě v základní části je čekaly první zápasy play-down, kde vyzvaly Panthers Praha. V prvních dvou zápasech vyhrály a výrazně vykročily za záchranou v Extralize žen.

1. zápas: Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

První utkání série nabídlo v první třetině vyrovnanou partii, která vyústila ve vedení 1:0 pro Liberec. Základ úspěchu položily Crazy girls až ve druhé periodě, kterou jasně vyhrály v poměru 4:0 a dostaly se do vedení 5:0. Toto se ukázalo jako rozhodující, protože závěrečný tlak hostující týmu výrazně snížení nepřinesl. Na výhře Crazy girls se podílelo hned pět střelkyň. Muchová, Holcová, Žapková, Novotná a Žbáňková.

Ohlasy: zde a zde
Highlights: odkaz
Fotogalerie: odkaz

2. zápas: Crazy girls FBC Liberec vs. Panthers Praha 11:3 (2:0, 2:2, 7:1)
Liberecké florbalisty se postupně dostaly do vedení 3:0, ale pražské hráčky zvládly v průběhu 2. třetiny utkání zdramatizovat, když v průběhu druhého dějství během několika okamžiků snížily na 2:3. Severočešky pak díky Anetě Foffové znovu odskočily na rozdíl dvou zásahů a i když Pantherky zareagovaly na trefu Marcely Urbanové na 5:3, tak samotný závěr patřil Liberci, který si otevřel na Dobiášce střelnici a korunoval tak cestu za druhým bodem v sérii. Čtyři body (1+3) si připsala Markéta Žbánková.

Fotogalerie:
odkaz

Další dvě utkání se uskuteční o víkendu v Praze. Pokud by Crazy girls zvládly obě dvě utkání, udržely by tak Extraligou příslušnost i pro sezonu 2023/2024. Držme holkám palce!