Aktuální zprávy
18.03.2019 - Redakce

Crazy girls mají v bitvě o záchranu matchball

Třetí a čtvrtý zápas 1. kola playdown Crazy girls FBC Liberec a K1 Florbal Židenice nabídl opět vyrovnanou podívanou. V zápasech opět zářilo duo Koníčková, Mlejnkové které zajistily Liberci obě výhry.

3. zápas série:

Do důležitého třetího utkání vstoupily Crazy girls znamenitě. Bleskově si vypracavaly tříbrankový náskok. O branky se podělily Koníčková a Mlejnková. Divoká první třetina pokračovala i dále. Soupeř rychle odpověděl, ale když Mlejnková završila hattrick v první dvacetiminutovce, odcházely Crazy girls do šaten s vedením 4:2. Po přestávce začaly Židenice produkovat aktivní hru, která nesla ovoce. Na 4:3 snižovala Janečková. Liberecké hráčky několikrát soupeře ohrozily, ale Krištofovou neprostřelily. Závěrečná část zápasu se ukázala jako rozhodující. Kronychová a Koníčková rychle zvýšily vedení a to už Crazy girls udržely. Kosmetickou úpravu výsledku dodala čtvrtou branku Mlejnková. Konečný stav utkání 7:4.

4. zápas série:

S vedením 2:1 na zápasy nastoupily Crazy girls do zápasu poměrně lehkovážně. Soupeř byl více na míčku a Crazy girls se nemohly dostat do vyložených šancí. O první branku utkání se postarala Janečková. O vyrovnání se postarala Koníčková, která v čase 23:22 poprvé prostřelila brankářku Židenic. Naposled se brněnský soupeř dostal do vedení v 26. minutě. Poté nastal rychlý obrat. O dvoubrankový náskok se postaraly elitní hráčky Koníčková a Mlejnková. 4:2. Třetí třetina nabídla divákům opravdu dramatickou podívanou. Židenice snížily na rozdíl jediné branky v 51. minutě a několikrát mohly vyrovnat. Definitivní rozuzlení přišla v koncovce zápasy, kdy další branky přidaly Koníčková a Mlejnková. Konečný stav utkání 6:3.

Páté utkání série je na programu ve středu 20.3.2019. Utkání v Brně začne v 18:30. Pokud by Crazy girls vyhrály i čtvrté utkání znamenalo by to záchranu v Extralize žen pro rok 2019/2020.