14.03.2022 - Redakce

Crazy Girls postupuji do semifinále. Tam narazí na Třinec!

Po postupu přes FBC Kutná Hora čekal ve čtvrtfinále Crazyny soupeř z Plzně. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň se umístila na druhém místě po základní části, těsně před Crazy Girls. Dala se očekávat velmi vyrovnaná a napínavá série.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs. Crazy Girls FBC Liberec, 6:7p

Plzeň doma body nerozdává, očekávali jsem tuhý souboj o každý balónek se soupeřem, který je mohutně podporován domácími fandy. Nad očekávání se nám vydařila první třetina a zaslouženě jsme šli do vedení 0:4. O góly se podělily Žbánková, Novotná a Rondošová.
Ve druhé třetině jsme hru začali přidržovat a méně stříleli. Skóre se na dlouho zastavilo. Domácí ovšem nic nevzdávali a hnáni výborným publikem snížili na 2:4. Vstup do třetí části vyšel zase lépe libereckým hráčkám. Markéta Lenfeldová našla krásně nabíhající Markétu Valešovou a ta brejk výtečně zakončila. Plzeň gól ale nesrazil, ale vybídl k vyšším otáčkám. V půlce třetině bylo srovnáno. Odpověď Liberce přišla v zápětí, Pavla Bárková vrátila Crazinám vedení. Plzeň hnána domácím publikem sáhla v poslední minutce ke hře v šesti a vyplatilo se. Srovnáno. Zápas dospěl do prodloužení.
Prodloužení nabídlo přesilovku libereckým, která sice zůstala nevyužita, ale v zápětí využila zmatku v obraně domácích Valešová a rozhodla. Liberec si z Plzně odváží vedení v sérii 1:0.

Crazy Girls FBC Liberec vs. FBŠ Slavie Fat Pipe Plzeň, 5:2

První třetina nabídla zajímavý florbal se šancemi na obou stranách, ale domácích střely byly nebezpečnější a četnější. Craziny zaslouženě otevřely skóre v šesté minutě, když Valešová nahrála z poza branky pohotové Žbánkové. Na další branky si, ale diváci museli počkat, ikdyž šancí bylo dost. V polovině druhé části nejprve síťku hostů rozvlnila Kabeláková a o půl minutky poté zvyšovala již na 3:0 Žbánková. Na Plzni ležela "deka" a od dalších gólů je zachránily tyčky.
Vstup do třetí třetiny vyzněl opět pro domácí, Žbánková skompletovala hattrick a na chvilku se zdálo, že je definitivně rozhodnuto. Ale opět se ukázalo, jak houževnatý tým z Plzně je. Nejprve snížila Binědová a s následující přesilovku využila Urbanová. Víc už ale hostujícím hráčkám síly nestačily. Poslední hřebíček do plzeňské branky zatloukla aktivně hrající a neumdlévající Muchová. Plzni nepomohla ani závěrečná dvouminutová powerplay. Crazy Girls slaví zasloužený postup do Semifinále!

Příští víkend nás čeká vítěz východní skupiny Třinec. Přiďte podpořit v neděli Crazy Girls.