Mládež
14.11.2017 - redakce

Chomutov patří Liberci !! - Skvělé představení mladších žáků v Chomutově.

Opět jsme vyrazili s denním předstihem a ubytovali se na internátu střední školy. Ubytování na úrovni, snídaně nádherná včetně kakajíčka - vše klapalo. Oba týmy mladších žáků hrající v prvním koši po celou dobu dobře reprezentovali jméno klubu a musíme je za tento turnaj opravdu pochválit

FBC Liberec black

Tentokrát nebudu hodnotit jednotlivé zápasy protože to byla jízda od začátku do konce, většímu rozdílu skóre mnohdy zabránil jen heroický výkon gólmana hostí jako v případě zápasu s českou lípou. Všechny zápasy jsme odehráli s velikou herní převahou a prakticky na polovině soupeře. Dominovali jsme pohybem i kombinacemi. Zapracovat musíme na proměňování vyložených šancí, tam máme rezervy.

V první lajně mladších žáků black se premiérově představila útočná dvojce Cejnar-Cejnar tedy Ondra s Kubou a bylo to nádherné gala-přestavení. Cejníci mohutně podporováni tribunou, kde neúnavně fandil druhý liberecký tým, spolu zaznamenali 10 kanadských bodů !!

Upozornit musím také na fakt, že všichni hráči týmu se zapsali do statistik minimálně jedním gólem a jednou asistencí, což svědčí o dobrém týmovém výkonu.

Trenér: Všem hráčům děkuji za chování po celou dobu turnaje, za podporu druhého týmu a za jejich zaujetí pro hru. Tento turnaj byl zatím nejlepším týmovým vystoupením. Jsem na vás HRDÝ ☺.

FBC Liberec purple

Do turnaje nastoupil náš tým mladíků s velkou chutí a dlouho proti Děčínu vedl. Bohužel po dvou chybách soupeř otočil vývoj utkání a dokázal zvítězit. Druhý zápas byl o poznání těžší. Proti svým kolegům z týmu Black se ukázala vyzrálost a kvalita hráčů staršího ročníku, kteří nás jednoznačně přehráli. Škoda neproměněných šancí, které mohly zápas alespoň zdramatizovat. Po vstřebání předchozího výsledku nás čekala Česká lípa. Kvalitní výkon na míčku společně s proměňováním šancí a jistotou v bráně znamenal výhru 8:4. V posledním utkání nás čekal domácí Chomutov. V zápase jsme dlouho tahali za kratší konec provazu, ale zlepšený výkon v druhé části přinesl remízu 3:3. 

Trenér: Spokojenost s výkonem a udržením se v prvním koši. Až na výjimku vzájemného zápasu jsme se všemi soupeří hráli vyrovnaně. Většina hráčů si vyzkoušela více postů na hřišti


Na závěr se sluší poděkovat rodičům za dopravu a podporování během celého turnaje.