12.03.2018 - Redakce

Chodovští nedali juniorům šanci a poslali je do oprav!

V osmifinále se junioři FBC Liberec s favoritem soutěže Florbal Chodov. Liberecký celek dokázal vzdorovat pouze v částech zápasu a Chodov ukázal na hřišti svoji dominanci. Po dvou utkáních 13:3 a 17:4 postupuje po výhře 2:0 na zápasy.

1. zápas: FBC Liberec vs. Florbal Chodov 3:13

Do prvního zápasu osmifinále vstoupili lépe hosté, kteří již od začátku domácí celek tlačili a nepouštěli je do žádných velkých šancí. Převaha týmu z Jižního města se projevila již v čase 2:51, kdy se trefil Řezáč. Hosty poté sedm minut trápila nepřesnost zakončení, ovšem v desáté minutě si seřídili chodovští mířidla a strhly gólovou lavinu, během pěti minut se trefily pětkrát, většinou skrytou střelou přes obránce do horních rohů branky. Tři vteřiny před koncem první části skóre korigoval Balatka. Do šaten se tak šlo za stavu 1:6.

Druhá třetina začala cinkáním tyček domácí branky, které diváci mohli slyšet hned čtyřikrát, štěstí Severočechů ovšem netrvalo dlouhou. V čase 25:53 se Maxa prosadil a rozjásal hrstku Chodovských fanoušků. Pět minut na to Daníček dostal balónek do branky hostí na druhý pokus a snížil stav utkání na 2:7. Do konce třetiny, která byla od Pražského celku v podobném tempu jako ta první, ovšem se zlepšením na straně hochů zpod Ještědu, padly ještě tři branky a pokaždé do domácí sítě. Stav po druhé třetině byl 2:10.

Do třetí třetiny nastoupil místo Krále do branky domácích Andar, který měl vnést více klidu do liberecké rozehrávky a povzbudit tým k lepšímu výkonu. Zprvu to vypadalo jako dobrý tah, ale po sedmi minutách Vacenovský vymetl pavučinky a Andar lovil balónek ze sítě. Ve volnější třetině se Chodov trefil ještě dvakrát a za Liberecké kosmeticky upravil skóre Šklíba. Konečný výsledek zápasu byl 3:13.

2. zápas: Florbal Chodov vs. FBC Liberec 17:4

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kdy se dokázali prosadit už v 1. minutě. Plnou sílu ukázal Florbal Chodov ihned na to. Svoji kanonádu rozjeli v čase 5:27. Od té doby do konce 1. třetiny do liberecké sítě padlo ještě 8 branek a na světelné tabuli svítilo nelichotivé skóre 0:9.

Ve druhé třetině se v začátku ukázali lépe hosté. Po nádherné kombinaci první lajny se dokázal prosadit Jakub Jaroš. 9:1. Po necelé minutě nato se prosadil Ondra Bartoš a snížil na 9:2. Toto byla jedna z mála světlých chvil hostujícího týmu. Od 25. minuty se domácí opět začali naplno prosazovat po řadě vyloučení navýšili vedení na 14:2.

Ve třetí třetině se dokázali znovu prosadit hosté a tu už ve 2. minutě, prosadil se Ondra Bartoš a zkorigoval skóre na 14:3. Poté začali znovu řádit domácí v čase 9:23 přidali krásnou branku a stav tohoto utkání byl 15:3. V 11. minutě šel na trestnou lavici Jakub Jaroš. S početní výhodou si domácí dokázali poradit. Za necelých 5 minut se dokázal prosadit David Šklíba, přidal poslední branku FBC v sérii. Závěr utkání se už dohrával a tečkou na závěr přišli domácí, kteří zápas jednoznačně vyhráli 17:4.