Aktuální zprávy
03.12.2023 - Redakce

Bravo. Po skalpu Boleslavi vítězíme i v České Lípě!

Florbalisté FBC Liberec předvádí v prosinci parádní výkony. Po nedělním skalpu Mladé Boleslavi se v úterý utkal elitní tým FBC Liberec na palubovce České Lípy. Po dramatickém dueli vyšly vítězně svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha, když dokázali vyhrát 6:3.

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal MB 9:8 (3:3, 4:0, 2:5)

Souboj Liberce a Mladé Boleslavi byl pro diváky jistě velmi atraktivní, neboť se v něm ve vedení střídaly oba celky. Jako první se prosadili domácí florbalisté, pak ale Boleslav utekla do vedení a otěže zápasu se celou třetinu přenášely z jedné strany na druhou. Na začátku druhé periody na tabuli svítilo nerozhodné skóre 3:3, pak se ale Liberec rozjel a pěti góly v řadě vytvořil velmi zajímavé skóre 8:3, které svítilo v čase 40:17. To mu nakonec i přes velkou snahu hostujících stačilo k celkovému vítězství, neboť utkání skončilo za stavu 9:8 pro Liberec. Na výhře se největší měrou podílel kapitán Vojtěch Wiener, který zaznamenal rovných 5 branek!

Fotogalerie: odkaz zde
Highlights: odkaz zde
Ohlasy: odkaz zde

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBC Liberec 3:6 (2:4,1:0,0:2)

Už v první třetině byly k vidění dva obraty. Skóre otevřel po rychlém brejku Prokop Ferdan, domácí však kontrovali trefami Ondřeje Kopiče s Ladislavem Pekárkem. Z vedení se Lípa neradovala dlouho, o necelou minutu později bylo znovu srovnáno z hole Marka Korycha a díky trefám Filipa Smutného s Janem Šoltysem z posledních minut vedli o dva zásahy.

V prostředním dějství se rozčeřená střelecká hladina trochu uklidnila. Diváci v solidně zaplněné sportovní hale v České Lípě viděli jen snížení po povedené střele Václava Vavrušky. Hráči z krajského města tak odcházeli do kabin s těsným náskokem 4:3.

Ten mohl krátce po startu třetí části smazat Krajcigr, ale trefil jen tyč. Domácí měli optický tlak. Udělali však chybu, Dolejš vystihl rozehrávku, vyslal do šance Jakuba Faksu a ten se sám před gólmanem Dvořákem nemýlil. Stejná dvojice pak poprvé získala na hůl Liberce třígólový náskok, který domácí, i díky vynikajícímu Chladovi, nestáhli ani v přesilovce pět na tři a ani při následné hře v šesti, kterou FBC Liberec přečkal fantastickou obranou.

Vítězstvím nad Mladou Boleslaví a Českou Lípou se Severočeši posunuli na zisk 29 bodů, což jim i nadále zaručuje šestou příčku v blízkém kontaktu s týmy v horním polovině tabulky. V následujících dnech se v 7.12. ještě představí v osmifinále Poháru Českého florbalu proti Sokoli Pardubice. Nahuštěný, předvánoční program ukončí FBC Liberec 17.12. na hale Dukla, kdy se v charitativním utkání střetnou s Tatranem Střešovice. Více o utkání najdete zde: odkaz