Mládež
11.05.2023 - Redakce

Asistent trenéra Zdeněk Šroll hodnotí MČR starších žáků

Jako poslední ohlasy z MČR starších žáků vám přinášíme hodnocení z trenérského týmu. Závěrečných slov se ujal asistent trenéra Zdeněk Šroll. Jak vnímá konečné 7. místo z pozice asistenta? Více v našem rozhovoru.

Trenére, s jakými ambicemi jste na MČR starších žáků jeli?
Na předturnajovém meetingu v Liberci jsme se sešli s celým týmem, i s kluky, kteří se nevešli na soupisku a sami hráči si předsevzali, že chtějí v Brně předvést ten nejlepší florbal a odjet z Brna s tím, že jsme odevzdali na hřišti to nejlepší.

V prvních dvou zápasech jste byli poměrně nervózní. Hra nebyla úplně ideální, máš na to stejný názor?
Přijeli jsme do Brna už o den dřív, abychom se řádně aklimatizovali a v pátek ráno jsme vyrazili na úvodní zápas turnaje, kde se utkali naši soupeři ze skupiny, domácí Bulldogs s ligovým vítězem z Vysočiny Okříšky. Chtěli jsme, aby naši hráči měli možnost nakoukat si soupeře a v klidu se na jeho způsob hru mentálně připravit. Mám pocit, že to zafungovalo opačně a kluci nabyli dojmu, že to půjde samo. Hráči Bulldogs předvedli proti nám úplně jiný florbal než proti Okříškům. Byli silní v soubojích, dokázali využívat našich chyb a zápas jednoznačně ovládli.

Mohli jste ve čtvrtfinále předvést proti Spartě lepší výkon nebo prohra 3:1 byla maximem?
Se Spartou to bylo za posledních 365 dní třetí turnajové čtvrtfinále a musím říct, že jsme vstoupili do zápasu parádně a v první třetině jsme měli několik přečíslení, ze kterých jsme bohužel nedokázali skórovat. Psychickou výhodou byl i první vstřelený gól z našich florbalek, což se nám za poslední rok proti tomuto soupeři ještě nepovedlo. Kdybychom dokázali využít ta přečíslení a přidat jeden dva góly, tak jsem přesvědčen, že bychom Spartu porazili, ale to je kdyby. Ačkoliv to byl náš nejpovedenější zápas na turnaji, tak jsme mohli podat ještě lepší výkon.

V závěrečném utkání jste si dali regionální finále s rivalem z České Lípy. Co na výsledek utkání nakonec říkáš?
S Lípou to jsou celé dvě sezóny neuvěřitelně vyhrocené zápasy. Letos jsme se prali do posledního ligového kola o první místo v tabulce v naší regionální soutěži a nakonec jsme měli stejný počet kvalifikačních bodů pro MČR. Bylo tedy jasné, že zápas bude vyrovnaný a vyhraje ten šťastnější. Víme, jak Lípa hraje, většinu gólů dávají z první po přihrávce na zadní tyč. Kluky jsme na to upozornili a ještě přidali naše moudro o nevynucených ztrátách míčku ve středním a útočném pásmu. No a když se podíváte na video, tak přesně takové góly jsme obdrželi. Ale nakonec v nájezdech naši exekutoři a gólman nedali soupeři šanci, takže výsledek bereme.

Panuje tedy s konečným 7. místem spokojenost nebo tým měl na lepší umístění?
Před sezónou jsme na dvou neligových turnajích hráli proti Tatranu Střešovice ve finále a přivezli do Liberce stříbrné medaile. Před tréninkem se chodíme společně v rámci teambuildingu rozběhat, byli jsme ve Švédsku, hráli jsme přípravná utkání s Crazy Girls, před týdnem jsme si domluvili přípravný zápas v Mladé Boleslavi. Zkrátka udělali jsme všechno pro to, abychom letos na MČR minimálně obhájili 5. místo z minulé sezóny a předváděli koukatelný florbal a to se nám nepovedlo.

Co se ti z pozice asistenta trenéra na týmu nejvíc líbilo?
Věnuji se trénování čtyři roky a ve věkové kategorii mladších a starších žáků máme vést mládež hlavně k tomu, aby se florbalem bavila, aby si to hráči užili a aby na tréninky a turnaje chodili rádi. Jsem moc rád za to, že se nám to jednoznačně povedlo. Naše děti se naučily prohrávat, umí přijmout neúspěch, hodit ho za hlavu a začít znovu. To si myslím, že je pro všechny do života strašně důležité a budou z toho moci těžit i v osobním životě.

Najdeš v týmu někoho, koho by jsi za své výkony vyzvihl?
Jeli jsme v celkové sestavě šestnácti hráčů do pole a dvou brankářů. Černého Petra si vytáhli David Pohořalý a Marek Vrňata, oba čekali na svoji šanci, a i když toho moc nenahráli, tak byli součástí týmu a neustále na střídačce ostatní hráče povzbuzovali a podporovali. Oba dostali svoji šanci. Mára dochytával jeden zápas a nakonec byl vyhlášen i hráčem zápasu, takže paráda.

Hodně Vám pomohl i brankář Kuba Trojan, který chytal skvěle…
Kuba je frajer, připojil se k týmu na začátku sezóny a určitě pro něho nebylo lehké adaptovat se na nový kolektiv, ale zvládl to na jedničku. Byl to pro něho náročný rok, některé turnaje ho nezastihly úplně ve formě, ale na MČR byl připraven neskutečně a ačkoliv chytá oproti jiným gólmanům ve "slim výstroji", tak za svoje záda moc míčků nepustil a patří mu obrovský dík.

Co bude následovat teď Jaký budete mít v kategorii starších žáků program?
Posuneme ročníky a začneme letní přípravu s novým týmem, abychom si příští rok mohli říct, že se nám MČR náramně vydařilo!

"Naše děti se naučily prohrávat, umí přijmout neúspěch, hodit ho za hlavu a začít znovu. To si myslím, že je pro všechny do života strašně důležité a budou z toho moci těžit i v osobním životě."