11.12.2023 - Redakce

​TULIP TEAM STAŠÍCH ŽÁKYŇ PŘIPSAL 2 POVINNÁ VÍTĚZSTVÍ

Zatímco tým starších žákyň FBC hrál v Podbořanech, TULIP Team nastoupil ke 2 zápasům v Krupce. Narazil na soupeře ze spodní části tabulky a i když byl tentokrát v nižším počtu hráček, zápasy zvládl.

FBC TULIP Liberec - Florbal Ústí 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky: Sekničková 3, Nesměráková 3, Cidlinská, Pajkrtová

Proti Ústí jsme nastoupili se 3 obránkyněmi a 6 útočnicemi. Holky tak byly neustále v zápřahu a myslím, že si dobře zahrály. Z osy týmu chyběla Therka Pekárková, která se loučila turnajem s kluky v České Lípě, protože se stěhuje do Švýcarska. Do týmu jsme vzali tentokrát i mladší holky ročníku 2012, aby nasbíraly nějaké zkušenosti. Ústí předvedlo, že jde za poslední dobu herně nahoru. Rozdíl mezi nejlepšími hráčkami obou týmů sice stále je, ale musím říct, že nás ústecké holky mile překvapily. Zvláště gólmanka pak měla velký podíl na tom, že skóre není tak výrazné jako v prvním letošním zápasu. Celý zápas jsme hráli do zahuštěné obrany a přeplněného středu. S holkami jsme se tedy snažili pracovat na tom, abychom roztahovali hru do šířky a byli schopni zakončovat z první. Je vidět, že v tom máme ještě hodně práce. Zápas jsme kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Pochvalu za výkon určitě zaslouží Valča Sekničková, která při zápase i na tréninku poctivě pracuje a na její hře je to velmi znát.

FBC TULIP Liberec - FD Teplice 8:2 (4:1, 1:1, 3:0)

Branky: Šindelářová 2, Cidlinská 2, Nesměráková 2, Pajkrtová, Sekničková

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti silnějšímu soupeři. Teplice se každým turnajem zlepšují, jezdí na turnaje ve větším počtu a je vidět, že jsou na dobré cestě. Naše holky do zápasu vlétly a po 6 minutách vedly 4:0. Do konce první třetiny se Teplicím ještě podařilo vstřelit 1 gól. Po přestávce pak Juli Nesměráková neproměnila trestné střílení, ale ihned po něm ho napravila vstřeleným gólem. Do konce třetiny pak Teplice opět skórovaly a do 3.třetiny se tak šlo za stavu 5:2. Ve třetí třetině Teplice opravdu přitvrdily a na hřišti byly často vidět velmi tvrdé zákroky. Bohužel si pro ně naše holky častým předržováním míčku samy chodily. Zajímavý byl konec zápasu, kdy nejdříve za TULIP skórovala po fotbalové přihrávce Nesměrákové Verča Šindelářová a poté neproměnila hostující Hametová trestné střílení.

Komentář trenéra Nesměráka: Hráli jsme 2x do zatažené obrany a snažili jsme se s holkami pracovat na tom, abychom hru správně roztahovaly do šířky. Přiznám se, že jsem nebyl úplně spokojen a budeme na tom muset ještě zapracovat. Bylo ale vidět, že jsme nehráli v úplně ustálené sestavě a třetina týmu teprve spíše sbírala zkušenosti v TULIP týmu. Pro propojení obou našich týmů je ale důležité, aby se holky prostřídaly. Jsem rád, že i náš druhý tým v Podbořanech dokázal zahrát dobré zápasy s Kadaní a domácími Podbořany. A to mne moc těší.