Preview k zápasu
10.11.2017 - Redakce

​PREVIEW: Do Home Credit Arény přijede soupeř z Otrokovic

V rámci jedenáctého kola Tipsport superligy přivítá elitní tým mužů Pantery z Otrokovic. Utkání to bude speciální hned ve dvou směrech. Jednak si od Bílých Tygrů liberečtí znovu vypůjčí největší multifunkční halu v Liberci, Home Credit Arénu, střetnutí navíc nabídne ve svém programu také televizní kanál ČT Sport.

FBC Liberec (1-1-3-5)

Liberec v Boleslavi se soupeřem z horní části tabulky dokázal držet krok pouze necelou první třetinu, zbytek utkání už si podmanili domácí a zrodila se tak čtvrtá porážka Liberce v řadě. V letošní sezoně tedy naplno bodovali pouze v Ústí nad Labem a na další výrazný bodový zisk stále čekají. V současné době se krčí na předposledním místě superligové tabulky s osmi body a pokud ještě chtějí pomýšlet na pozice zajišťující postup do play-off, musí neprodleně začít vítězit.

Liberec se může i v této sezoně spolehnout na bodový přísun Radka Valeše, který si drží průměr více než dvou kanadských bodů na zápas. S jednadvaceti body (16+5) je navíc na 4. místě v tabulce produktivity soutěže. O čtyři body méně nasbíral Petr Salát (8+9), který je právě s devíti přihrávkami na gól nejlepší nahrávač libereckého týmu. Dalšími oporami jsou Prokop Ferdan (7+8), Lukáš Veselý (8+5) a Tomáš Marek (2+7).

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (5-0-1-4)

O poznání lépe si zatím vedou Panteři. V desátém kole sice padli na hřišti FBC Ostrava 2:3 v prodloužení, ale zvládly duely s Bohemians či s Bulldogs Brno. Dále dokázaly Otrokovice přehrát nováčky superligy, Českou Lípu, Ústí nad Labem i Znojmo. Celkově tak z deseti utkání vytěžili šestnáct bodů a drží si příjemné 6. místo tabulky.

Šestnáct bodů z deseti utkání také vytěžil nejproduktivnější hráč Otrokovic Lukáš Pešat (3+13), jenž přešel k panterům na hostování z Vítkovic. Dalším tahounem Moravanů je Marek Zapletal, který dvanáct gólů dal a na tři přihrál. Jedenáctibodový zisk si připsal Tomáš Sovják (9+2), deset gólů bez jediné asistence vstřelil Petr Kittel. Osmi body pomohli otrokovickým také Michal Nagy (3+5) a Matěj Kostka (2+6).

Shrnutí

Pondělní televizní utkání v Home Credit Aréně mezi týmy FBC Liberec a Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE uzavře jedenácté kolo tuzemské florbalové nejvyšší soutěže. FBC Liberec už nutně potřebuje bodový zisk, v cestě mu však stojí nepříjemný soupeř ze Zlínského kraje. Zůstanou tři bodu pod Ještědem?

Pondělí 13. 11. 2017, 18:00, Home Credit Aréna Liberec

FBC Liberec vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE