31.10.2022 - Redakce

​Juniorky si o minulém víkendu připsaly další tři body do tabulky.

Ještě Vám dlužíme článek z odehraného víkendu, kde se opět představily liberecké juniorky, které nejprve v sobotu přivítaly vedoucího lídra z Olomouce. A v neděli nevyzpytatelný soupeř se Světlé nad Sázavou.

FBC Liberec – FBS Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Zápas s Olomoucí se odehrál ve vysokém tempu. Aby ne, když jsme se střetli s vévodícím týmem celé soutěže. Hra byla nahoru dolů se spousty šancemi na obou stranách. Bohužel, nám v některých chvílích chyběl klid na hokejce a samozřejmě také trochu toho štěstíčka, ale rozhodně se nemám za co stydět. Po šedesát minut jsme byli vyrovnaným soupeřem. O čem vypovídá i vyrovnaný počet střel v zápase 30:35. Těší nás i pochvala a uznání soupeře.

FBC Liberec – Sklo Bohemia Světlá n/S 7:3 (2:0, 1:3, 4:0)

Druhý den jsme mohli přivítat soupeřky ze Světlé, kde jsme se trochu obávali, většího obraného bloku a hry na rychle protiútoky, což se nakonec potvrdilo. Také byl drobný otazník, jaký bude náš fyzický fond po předchozím náročném zápase? V zápase se nám dařilo hrát naši hru, přesto jsme se nedokázali vyvarovat drobných individuálních chyb, na která právě náš soupeř čekal a zejm. ve druhé třetině nás tvrdě trestal. Utkání jsme dobře rozehráli, ale právě těmito drobnými chybami jsme pustili soupeřky zpět do zápasu. O všem rozhodla až třetí třetina, ve které už jsme se vyvarovali chyb a soupeřky už moc k ničemu nepustily.
Hodnocení trenéra: Jsem velice pyšný, co naše hráčky předvedly v obou hracích dnech. Ukazuje se, že jdeme správnou cestou a vše si pomalu, ale jistě sedá. Neustále je ještě na čem pracovat a v ničem nesmíme polevit. Vidím obrovský potenciál v tomto tymu a jsem moc rád, že se toho můžu účastnit jako trenér. Moc děkuji divákům a všem podporujícím, velice si toho vážíme. Povedlo se nám vytvořit skvělou partu lidí. Včera jsme mohli společně podpořit naše ženy v pohárovém utkání. Zítra pro změnu budeme držet palce našim dorostenkám. A příští víkend se už těšíme na výjezdní utkání Budějovice – Praha, kde budeme ještě silnější.

Sestava týmy: Aneta Fryčková, Eliška Šoljaková, Julie Marková – Tereza Holcová, Nicol Červenková, Veronika Šmídková, Karolína Klubalová, Karolína Hisemová – Kateřina Jirsová, Petra Škodová, Lucie Cidlinská, Agáta Kučerová, Valentýna Kopecká, Amálie Mlčochová