Aktuální zprávy
12.05.2023 - Redakce

Šimon Stránský míří do Finska. Jeho klub bude znám po finském draftu.

Řady mužského elitního týmu opouští nejproduktivnější hráč loňské sezony Šimon Stránský. Člen širšího reprezentačního kádru poprvé vyzkouší zahraniční angažmá a to v nejvyšší finské soutěži F-liiga. Více v naší zprávě.

Šimon Stránský se poprvé v dresu FBC Liberec objevil v sezoně 2016, kdy přestoupil z mateřského oddílu FBC Lomnice. Postupem času prošel Šimon mládežnickými kategoriemi starších žáků, dorostenců a juniorů až se stal i jednou z opor elitního mužského týmu. V loňské sezoně se dokonce stal třetím nejproduktivnějším hráčem Livesport Superligy a zároveň vytvořil klubový rekord v počtu nasbíraných kanadských bodů v jedné sezoně. Během tří odehraných sezon nasbíral v základní části a play-off celkem 75 utkání, ve kterých nastřádal celkem 125 kanadských bodů. Jeho nový klub bude oznámen ve středu 17.5.2023, kdy proběhne historicky první draft finské soutěže.

Komentář Šimona Stránského: "K tomuto kroku asi muselo dojít. Vždy jsem si chtěl zahrát mimo Česko a nyní se mi to splní. Moc děkuji vedení klubu za možnost odejít, i přes podepsanou smlouvu na další dva roky. Děkuji všem spoluhráčům od starších žáků až po muže, budu fandit v nadcházející sezoně na dálku! Na změnu se těším a věřím, že se posunu jak po florbalové, tak i lidské stránce."

Komentář trenéra Petra Kološe: "Šimona vnímám jako excelentního hráče a budoucí hvězdu. Myslím si, že má stále v sobě velký potenciál. Jsem rád, že si zvolil právě Finsko, které je pro něho asi nejlepší volba pro rozvoj jeho dovedností a schopností. Hra ve Finsku mu bude svědčit a věřím, že si z této zkušenosti přiveze jen to nejlepší. I po životní stránce to bude pro něho velká změna. Přeju mu hodně štěstí a doufám, že se tady v Liberci ještě spolu potkáme."

Komentář za klub FBC Liberec: "Už když Šimon přišel do našeho klubu, bylo jasné, že z něj bude velký hráč. Florbal měl a má skutečně v srdci a jeho vášeň na hřišti v kombinaci s jeho dovednostmi ho dostala na nejvyšší úroveň. Jsme moc rádi, že jsme na této cestě mohli kráčet společně a za celý klub Stráňovi přejeme, aby ve Finsku našel přesně to, co hledá pro svůj osobní i sportovní rozvoj."