Rozhovory
24.04.2023 - Redakce

Markéta Lenfeldová: Crazy girls gratuluji k udržení. Výkonnostě jsem se posunula.

Ačkoliv se Crazy girls Superfinále neúčastnily, tak i přenso měly své zástupkyně v týmech soupeřících o titul pro rok 2023. Markéta Lenfeldová byla se svým týmem Vítkovic úspěšnější a dokázala pro sebe získat další velký úspěch. Více v rozhovoru.

Jak sis užila své první Superfinále?
Byl to neskutečný zážitek. Sice jsem nepodala takový výkon, jaký bych si přála, ale atmosféra v O2 aréně byla skvělá. Nám se myslím zápas celkově povedl a se zlatou tečkou za touto sezónou si superfinále nešlo neužít.

Tým Vítkovic i Ostravu jakožto město jsi už znala, jelikož během covidové sezóny jsi ve Vítkovicích nějakou dobu působila, což jistě pomohlo. Nyní to byl ale dlouhodobější přesun a už „na stálo.“ Jak proběhla tvá aklimatizace v Ostravě?
Do Ostravy jsem se přesouvala někdy mezi červencem a srpnem, abych s týmem začala trénovat vzhledem k blížícímu se turnaji Czech open. Po něm probíhaly další tréninky, připravovala jsem se tu na mistrovství světa, po kterém hned začínala sezóna a semestr ve škole, takže nakonec času navíc moc nebylo.

A jak se ti v Ostravě líbí?
Za mě je Ostrava pěkné město s osobitou atmosférou. Trochu mi tu ale chybí panoramata a zima (smích).

Jedním z důvodů tvého přesunu bylo studium na vysoké škole, nyní už máš za sebou téměř celý první ročník. Jaké jsou tvé dojmy ze studia a života ve městě na opačné straně republiky, než odkud pocházíš?
Myslím, že Ostrava a Liberec se porovnávat nedají, každé má své vlastní kouzlo a všude se mi líbí z jiného důvodu. Dojmy ze studia jsou zatím pozitivní, fyzioterapie mě baví, zajímá a naplňuje, na fakultě je příjemné prostředí a v kruhu jsme dobrá parta. Skloubit studium a florbal je někdy náročnější, ale zatím to, myslím, zvládám.

Jak bys zhodnotila svou první sezónu v dresu Vítkovic? Naplnila se tvá předsezónní očekávání?
S odstupem času bych řekla, že sezóna předčila mé očekávání. S týmem jsme celou sezónu šly za našimi cíli, které se nám povedly splnit. Týmově tedy může panovat jen spokojenost, i když vše nebylo vždycky růžové. Osobně jsem před sezónou nečekala, že budu dostávat tolik prostoru v zápasech, za což jsem ale vděčná. Přes zdravotní problémy v play off, které mě určitým způsobem limitovaly, mám ale pocit, že jsem se výkonnostně posunula o něco výš a byla v týmu platnou hráčkou.

Co říkáš na výsledek první extraligové sezóny Crazy girls?
V první řadě bych chtěla holkám pogratulovat k udržení extraligy. Výkony v některých zápasech byly skvělé, v některých možná trochu méně, ale do play down se holkám povedla vyladit forma a s Panterkami předvedly kvalitní zápasy.

Liberecké hráčky se s vítkovickými během sezóny setkali ve dvou zápasech, z nichž jedno se odehrálo v Liberci. Jaké pro tebe bylo hrát proti týmu, ve kterém jsi vyrostla a být v libereckém prostředí jako hostující hráčka?
Jak už jsem dříve říkala, chtěla jsem to vnímat jako jakýkoliv jiný zápas. Možná to pro mě byla určitá výhoda, protože vím, jak většina holek hraje, což ale věděly i holky o mně. Určitě byl zápas trochu jiný, než když se hrálo na Dubině, ale návrat do haly v Liberci jsem řešila spíš ze strany povrchu, který mi vyhovuje. Samozřejmě jsem si trochu zavzpomínala na předchozí roky, ale to spíš po cestě, na hřišti jsem to už neřešila.

Maky, moc děkujeme za rozhovor a gratulujeme k dalšímu velkému úspěchu v tvé kariéře a přejeme, ať jich ještě spoustu dalších přidáš! A třeba za pár sezón tě opět v libereckém dresu.