02.10.2023 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ BOJOVALY NA TURNAJI DOROSTENEK VELMI STATEČNĚ

V sobotu se konal v nedaleké České Lípě druhý letošní turnaj dorostenek. Vzhledem ke kolizi s výjezdním dvojzápasem juniorek v Ostravě byl tým tvořen 10 staršími žákyněmi a jen 3 dorostenkami. Holky však nikoho nenechaly na pochybách, že se neustále zlepšují a sahaly po bodu i proti silné Kadani, která přijela s poměrem naprosto opačným (11dorostenek a 3 stržky). Tým byl opět složen z holek FBC Liberec a TJ Turnov, které již tvoří stabilně jeden tým. A tahle spolupráce se neustále ukazuje jako skvělý krok k rozvoji florbalu v našem regionu.

FBC Liberec - DDM Kati Kadaň 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky: Slámová (Svobodová E.)

Na zápas proti Kadani jsme se moc těšili, protože jsme věděli, že její kádr je tvořen silnými a velkými hráčkami s výbornou střelou. Navíc má Kadaň i silné trenérské vedení, které ordinuje holkám smysluplný florbal, který má hlavu a patu. To se také ukázalo v první třetině, kdy se naše holky postupně na hřišti rovnaly a společně jsme se seznamovali s taktikou soupeře. Musíme říci, že jsme měli z 5 obránkyň 3 velmi nezkušené a bylo potřeba se věnovat každému střídání, aby se holky dokázaly zlepšit. To se v zápase dařilo a postupně jsme hru vyrovnali a dovoluji si říci, že v závěru jsme byli lepší a hnali se za vyrovnáním. Soupeř nám hned v první třetině odskočil na rozdíl 2 branek a celý zápas byl nebezpečný střelami ze střední vzdálenosti. Nellča Futschiková v brance ale jasně ukazovala, že její výkonnost jde každým turnajem nahoru a předváděla skvělé zákroky. Když nás pak ve třetí třetině Nikča Slámová svým premiérovým gólem z dorážky přiblížila na rozdíl jednoho gólu, bylo jasné, že závěr bude dramatický. V poslední minutě jsme tedy sáhli ke hře 6 na 5 a holky ji zvládly skvěle, když si vytvořily jednu vyloženou šanci. Pokud by Barča Pajkrtová trefila pár sekund před koncem branku, mohli jsme se radovat z remízy, která by asi byla pro oba týmy spravedlivá. Holky ale odehrály skvělý zápas, který je hodně naučil.

FBC Liberec - MOCNÍ TULENI PODBOŘANY 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Branky: Jirošová (Váňová), Nesměráková (Cidlinská), Vodhánělová (Pokorná), Nesměráková (Pokorná), Nesměráková (Pajkrtová), Nesměráková (Vodhánělová), Nesměráková (Cidlinská), Nesměráková (Cidlinská)

Ve druhém zápase proti Tuleňkám z Podbořan jsme byli favoritem (dle mého názoru) a svou roli jsme beze zbytku splnili. Již od začátku jsme diktovali tempo utkání a už ve druhé minutě vstřelila Zuzka Jarošová pohotovou tečí střely Viky Váňové gól. Další pak přidala v minutě 8. Julča Nesměráková z přesilovky. Soupeřky ale rozhodně nehrály zakřiknutě a snažily se aktivně napadat. Nutno říci, že si během zápasu proti naší méně zkušené obraně vytvořily i dost šancí a ještě do konce třetiny korigovaly na 2:1. Ve zbytku zápasu už jim ale naše skvělá Nellča dovolila pouze jeden gól.

Na naší straně pak hned ve 2. minutě 2.třetiny uklidnila tým hezkou samostatnou akcí Anička Vodhánělová, kdy se ukázkově natlačila před obránkyni a tváří v tvář gólmance trefila přesně. Další branky v utkání si pak pro sebe uzmula Julča Nesměráková, která těžila hlavně z krásných nahrávek Míši Cidlinské nebo Barči Pajkrtové. Holky tak zvládly zápas s přehledem a připsaly si do tabulky zasloužené 3 body.

Komentář trenéra Nesměráka: Holky mne na turnaji moc potěšily tím, jak ho zvládly. Proti Kadani se jednalo o těžký zápas a musím říct, že se k nám nepřiklonilo štěstíčko, abychom získali zasloužený bodík. Ale zápas nutil klíčové hráčky šlapat opravdu naplno a tím je opět posunul. Všechny holky pak předvedly dobré výkony, i když na některých bylo vidět, že ještě potřebují herní praxi. Musím ale pochválit jejich pozitivní přístup a to jak nás poslouchají a snaží se zlepšit. Trenérovi nevadí, že hráčky dělají chyby, to je přirozené, ale kdyby neposlouchaly jeho rady samotného ho to nebaví.

Ve druhém zápase jsme pak předvedli velmi kvalitní výkon a ukázali svou sílu. Mohly být určité pochyby, jak zápas zvládneme, ale osobně jsem byl v klidu. Tušil jsem, že budeme rozjetí ze zápasu s Kadaní a vzhledem k tomu, že jsme hráli zápasy hned po sobě, tušil jsem, že si tempo přeneseme i do zápasu s Podbořany.