16.04.2024 - Redakce

OBA TÝMY STARŠÍCH ŽÁKYŇ HRÁLY DOMÁCÍ TURNAJ V HODKOVICÍCH

Kvůli nedělnímu Superfinále v O2 aréně musel být přeložen turnaj našich starších žákyň na sobotu. Z důvodu nedostatku prostoru v libereckých halách se turnaj odehrál poprvé v nedalekých Hodkovicích. Tým FBCčka měl proti sobě druhý Litvínov a třetí Kadaň. TULIP pak poměřil své síly právě s Kadaní a také s podbořanskými tuleňkami.

FBC TULIP Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Valča Sekničková

V novém a netradičním prostředí haly v Hodkovicích to holkám z TULIPu chvilku trvalo, než se gólově prosadily. Hrály ale s velkým nasazením a byla jen otázka času, než se míček objeví za zády podbořanské brankářky. Její kouzlo odčarovala jako první Vali Sekničková, která odehrála výborný zápas, za což byla odměněna spoluhráčkami v pozápasovém hlasování. Podbořany hrály velmi obětavě a i přes nižší počet hráček statečně bojovaly. Naše holky ale zápas kontrolovaly a na Nellču Futschikovou v brance moc střel nepropustily. Dokráčely tak nakonec k výraznému vítězství, ve kterém se nikomu "nepodařilo" vstřelit 10., tedy palačinkový gól. Pošetřily si tak nějaké patrony na další zápas s třetí Kadaní.

FBC TULIP Liberec - FBC DDM Kadaň 12:1 (3:1, 7:0, 2:0)

Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Juli Nesměráková

Ve druhém zápase narazil TULIP na Kadaň, která drží třetí místo v tabulce. Holky do zápasu nastoupily s touhou oplatit Kadani porážku kamarádek z týmu FBCčka a hlavně ukázat, že hrajeme dobrý florbal. Již od prvních minut bylo jasně vidět, kdo je na hřišti pánem a kdo bude zápas ovládat. Tulipky se ujaly už ve 4.minutě vedení. Pak sice hostující Sekerová náhodnou vysokou střelou z dálky vyrovnala. Jenže tím spíše rozdráždila střelkyně domácích. Vyrovnaný stav vydržel pouze 1 minutu. V té další hned dvěma góly holky z Tulipu uklidnily fanoušky. Naše holky i nadále předváděly krásný florbal plný nádherných gólů "do prázdné" a ukazovaly, že jsou ve své hře trošku jinde. Spousta holek totiž absolvovala playoff zápasy dorostenek s Tatranem včetně přípravy. A bylo to opravdu vidět. Už ve druhé třetině se tak musel hostující trenér pokusit přerušit dominanci Tulipu time-outem. Nepomohlo to a holky soupeře i nadále ničily. Konečný výsledek tak přesně odpovídá průběhu zápasu.

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Valča Cuflic

Holky z FBCčka měly na tomto turnaji opravdu těžké soupeře. Jako první nastoupily ještě před Tulipem proti Kadani. Počátek zápasu byl celkem vyrovnaný, ale góly dokázala vstřelit pouze Kadaň. Do druhé třetiny naše holky ale nastoupily s odhodláním zápas zdramatizovat a hned po 12 sekundách to dokázaly, když Vali Cuflic po krásné akci snížila. Naše hráčky sahaly po vyrovnání, ale nedokázaly si několikrát pohlídat hostující Nachtigalovou a ta zvýšila na 1:3. Holky se nevzdávaly a neustále agilní Monča Nováková míček dotlačila do branky a snížila na 2:3, čímž hostující tým vystrašila. Po timeoutu soupeřek pak Kadaň vedení do konce druhé třetiny udržela a vlastní hru uklidnila. Ve třetí třetině pak byla Kadaň opět efektivnější a dokázaly vstřelit 2 góly, čímž dokráčela k vítězství.

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Barča Bartoňová

Druhý zápas proti silnému Litvínovu se našim holkám vůbec nepovedl. Všude byly později a nehlídaly nebezpečné prostory uprostřed hřiště. Litvínov tak postupně přidával branky a byl o hodně lepší než naše holky. Hlavně díky Barče Bartoňové v brance není výsledek tak hrozný, jako náš výkon. Barča občas předváděla až neskutečné zákroky a deptala soupeřky i v jejich největších šancích. Jinak jsme ale fyzicky odpadli a soupeře jednoduše nestíhali. Bude tedy potřeba hlavně z pohledu fyzické kondice a nasazení na trénincích hodně přidat. Jen tréninky odjetými naplno se budeme moci zlepšit a přiblížit se silným soupeřům.

Hodnocení trenéra Nesměráka: TULIP na turnaji ukázal svou letošní nadvládu a hlavně posun ve svém herním projevu. Výsledky jsou jedna věc, ale to, jak holky hrají a jak krásné akce dokáží předvést i proti silnějším týmům je pro nás trenéry správnou odměnou. Holky na konci sezony opravdu ukazují obrovský herní posun. Ten ale udělaly i holky z FBCčka. Proti Kadani předvedly velmi dobrý výkon, ale soupeř byl vyspělejší. Ve druhém zápase jim pak došly síly a zaslouženě prohrály. I tak ale sezóna probíhá nad očekávání. Opět jsme dali možnost nějakým nováčkům a to se musí projevit. Pozitivní ale je, že to holky spolu baví a mají herní praxi.