16.08.2023 - Redakce

Kanonáda na úvod sezony. Liberec sestřelil České Budějovice!

V úterý 15.8.2023 vypukla pro liberecké florbalisty nová sezona. Ta začala utkáním vrcholové části Poháru Českého florbalu, když ve sportovní hale Tanvald přivítali prvoligové Štíry České Budějovice. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. Štíři České Budějovice 20:1 (3:0,6:1,11:0)

Úvod utkání přinesl opravdu bleskovou první branku. V čase 00:05 se z dorážky prosadil Jakub Faksa. To bylo na delší  době vše a diváci ve sportovní hale museli sledovat poměrně vyrovnanou hru se střeleckými pokusy na obou stranách. Větší pohodu na stranu domácích přinesla až 15. a 17. minutě, kdy se opět prosadili členové první útočné formace Mádlo a podruhé skórující Faksa.

Od prostřední periody začali domácí hráči mezi mantinely jasně dominovat. Důkazem toho je šest vstřelených branek v rozmezí 27. - 40. minuty, což florbalisty z Českých Budějovic srazilo do kolen. V záverečné třetině mohli všichni přítomní vidět bezzubé Štíry a ve velké pohodě hrající svěřence trenérů Klucha a Kološe, kteří stříleli jednu branku za druhou. Konečné skóre zápasu se zastavilo na nevídaném výsledku 20:1. Na tomto vysokém vítězství se nejvíce podílela první formace. Ta v čele s desetibodovým kapitánem Vojtěchem Wienerem vstřelila 11 branek!

V sestavě domácího FBC Liberec se představilo hned několik letních posil, kteří si odbyli svoji premiéru. Jmenovitě šlo o Marka Korycha s Michalem Fišerou, kterého doplnil Matyáš Velc s navrátilcem Filipem Kučerou. Svůj první soutěžní zápas v dresu Liberce zažil i junior Tomáš Čermák, který se zapsal i mezi střelce.

K dalšímu domácí utkání nastoupí Liberec 10.9. na hale SH Dukla Liberec, kdy v "otevíracím" utkání ročníku Livesport Superligy narazí na SKV. Klub FBC Liberec přiveze elitní florbal do okresu Jablonec nad Nisou v letošní sezoně ještě jednou. V neděli 15.10. se představí v MSH Jablonec nad Nisou, kde v rámci soutěžního kola Livesport Superligy vyzve pražské Black Angels.

Komentář trenéra Kološe: "Děkuji celému týmu za zvládnuté utkání ve skvělé atmosféře v tanvaldské hale. Děkujeme soupeři, že po celou dobu hrál fair-play a přejeme jim štěstí v další části pohárové soutěže a mnoho úspěchů v jejich prvoligové sezóně."

Online přenos: odkaz
Fotogalerie: odkaz