30.10.2023 - Redakce

Dorostenky v Litvínově

V neděli, už ani nevím po kolikáté letos, jsme vyrazili hrát do Litvínova, tentokrát s dorosteneckým výběrem (Turnov a Liberec).

Soupeřem byla děvčata z Teplic a z České Lípy. První zápas začal z naší strany dosti nervózně a dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Dá se říci, že jsme potřebovali jednu celou třetinu na provozní zahřátí. Nemyslím si, že to bylo špatnou předzápasovou rozcvičkou, ale spíše špatným nastavením v hlavách.

Myslím, že naše děvčata podvědomě podcenila soupeře, a přestože jsem na to před zápasem upozorňoval, bylo to stejně tam. Po první třetině jsme sice vedli 2:0, obraz hry tomu ale neodpovídal. Dokonce naše brankářka Pája Vávrová musela předvést několik velice kvalitních a důležitých zákroků. Možná i to byl impuls pro holky, že v dalších třetinách přidaly na tempu a postupně navyšovaly náskok. Třetí třetina pak byla taková, jakou bych si jako trenér představoval. Soupeřkám se sice podařilo dvakrát skórovat, i když jednou jim k tomu pomohla naše hráčka, ale to se někdy stává. Ba naopak v tomto případě jsem i tak naši hráčku pochválil, protože nebojácně šla blokovat střelu soupeřky a zkrátka se střela nešťastně odrazila a skončila za zády naší gólmanky. Děvčata si po zápase uvědomila, že i se slabším týmem se musí hrát zodpovědně, s nasazením a hlavně si hlavu před zápasem správně nastavit a žádného soupeře nepodcenit. Nemuselo by se to příště vyplatit. Pokud si tuto zkušenost z Litvínova odnesou, bude to fajn. Po prvním zápase jsme museli řešit jednu kuriozitu a to byl konečný stav utkání, kdy jsme sice zvítězili 8:2, dokonce tento stav svítil i na světelné tabuli, ale v zápisu bylo napsáno 7:2 a na časomíře mi řekli, že jim to takto nahlásili rozhodčí a že se s tím zkrátka nedá nic dělat. Řešil jsem to i s rozhodčími a ty mi dali za pravdu, každopádně stav již nešel opravit. Tímto bych chtěl poděkovat Martinovi Svobodovi, který okamžitě o vzniklé situaci napsal Blance a než jsem přijel domů, bylo vše opraveno, Takže Martine a Blanko super práce a za celý tým ještě jednou děkuji.

Do druhého zápasu jsem udělal kosmetické změny v sestavě a šli jsme na to. Holky mi ukázaly, že se opravdu poučily a nastoupily hned od začátku koncentrovaně. Výsledkem byla spanilá jízda, kde k vidění byla jedna krásnější akce za druhou. Co mě těší více než samotný výsledek je to, že k celkovému výsledku přispěly všechny hráčky. Holky se navzájem hlasitě podporovaly a makaly. Takové zápasy musí bavit trenéry i diváky. Ještě bych chtěl poděkovat rodičům za odvoz a za fandění.

FBC Liberec - FD Teplice 8:2
FBC Liberec - FBC Česká Lípa 12:1

Autor článku: Miloš Cidlinský