19.02.2024 - Redakce

DOROSTENKY ZVLÁDLY VÍKEND NABITÝ ZÁPASY S PŘEHLEDEM

Naše dorostenky měly o víkendu napilno. V sobotu absolvovaly v časných ranních hodinách dohrávané zápasy v České Lípě a v neděli bavily domácí diváky na domácím hřišti. Všechny zápasy zvládly velmi dobře a upevnily si druhou příčku v tabulce.

FBC Liberec - Česká Lípa 11:0 (4:0 - 3:0 - 4:0)

Do prvního zápasu nastoupily naše holky odhodlané jet naplno i přesto, že se hrálo již od 8:00 a musely velmi brzy vstávat. Kádr tvořilo 14 hráček do pole + 2 brankářky a tak nebylo na co se šetřit. Zápas by musel nezaujatého diváka (který asi v hledišti nebyl) bavit. K vidění byla spousta krásných akcí libereckých dorostenek. Pro diváka z Lípy to už taková zábava nebyla. Českolipské holky se sice snažily a jen nebránily na vlastní půlce, ale organizovaná hra Liberce v obraně a velmi kvalitní hra směrem dopředu byla nad jejich síly. Zápas tak měl relativně jasný průběh i výsledek. Když už se Česká Lípa dostala na dostřel, byla v brance Bety Pelcová připravena a žádné vlnění ve své síti nepřipustila. V regionálním derby jsme tak jasně zvítězili a usadili se na pomyslný trůn v Libereckém kraji.

FBC Liberec - Florbal Ústí 14:0 (2:0 - 8:0 - 4:0)

Ve druhém zápase byl Liberec jasným favoritem i vzhledem k poslednímu utkání, které skončilo velmi vysokou výhrou našich holek. První třetina však nijak divokou kanonádou neskončila. Hodnocení holek z první přestávky? Děláme hvězdu z gólmanky Ústí tím, že do ní střílíme a nemáme nikoho před brankou. Nutno říci, že brankářka Ústí opravdu v první třetině pochytala co viděla a přes jasnou převahu Liberce propustila jen 2 střely. Od druhé třetiny tak holky začaly mnohem lépe pracovat kolem branky a soupeři daly 8 gólů. Ve třetí třetině jsme jako trenéři sáhli k pevným intervalům střídání po 60 sekudách za jakékoli situace na hřišti, abychom holkám zpestřili zápas a udržely všechny 3 útok v tempu. Z útočného pásma, kdy jsme nepřetržitě drželi míček, se holkám totiž na konci druhé třetiny těžce střídalo a intervaly zbytečně "protahovaly". Občas z toho vznikl náznak brejku ústeckých, ale bylo to ku prospěchu věci. Jinak byl celý zápas hrou do plných na jednu branku a pro naše holky bylo opravdu těžké se motivovat a hrát na 100%. Jen to ukazuje, že vyrovnanost soutěží je k prospěchu všech.
Sestava: Nella Futschiková, Valentina Kopecká, Anita Svobodová, Petra Škodová, Barbora Pajkrtová, Karolína Štočková, Valérie Sekničková, Michaela Cidlinská, Anna Vodhánělová, Tereza Zvěřinová, Amálie Mlčochová, Lucie Cidlinská, Jana Pokorná, Julie Nesměráková, Eliška Svobodová, Alžběta Pelcová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V neděli jsme očekávali kvalitnější zápasy proti silnějším soupeřům a opravdu jsme se těšili. Do Liberce totiž zavítali soupeři ze středu tabulky. Teplice jdou v poslední době v dívčích kategoriích herně nahoru a Litvínov je díky předsezonnímu spojení s Mostem štikou dorostenek i starších žákyň.

FBC Liberec - FD Teplice 15:2 (6:0 - 4:0 - 5:2)

Teplice přijely do Liberce se sympatickým florbalem, kdy se nebály napadat i na naší polovině a snažily se hrát florbal. Náš kádr byl asi poprvé v sezoně kompletní a výkonnostní rozdíl se začal relativně brzy projevovat. Holky plnily velmi dobře úkoly nás trenérů a i to se postupem času projevovalo v rostoucím rozdílu ve skóre. To však může být celkem matoucí. Nebylo způsobeno špatnou hrou Teplic, ale vynikající hrou Liberce. Na konci zápasu se pak po dvou chybičkách podařilo Teplickým vstřelit dva góly a korigovat. Nic to ale nezměnilo na naprosto zasloužené výhře našich dorostenek.

Nejlepší hráčka zápasu dle hlasování týmu: Terka Zvěřinová

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 8:0 (1:0 - 3:0 - 4:0)

Poslední zápas náročného víkendu jsme odehráli s nejsilnějším soupeřem. Všechny zápasy jsme ale odehráli téměř celé na 3 útoky nebo kompletní 3 lajny. O únavě tedy nemohla být řeč. Litvínov hrál velmi nepříjemně, dobře a důrazně bránil, kreativně útočil a přispěl tak k zápasu ve velmi dobrém tempu a se skvělým nasazením. Vytvořil si i pár dobrých šancí a nutno říci, že díky jistým zákrokům Bety zůstala naše branka zamčená. Směrem dopředu jsme nehráli nijak špatně. Jen prostě vždycky chyběl kousíček ke vstřelení gólu. Takové zápasy prostě někdy bývají. Ujišťovali jsme ale holky, že hrajeme směrem dopředu aktivně a postupem času se to projeví. To se také stalo a naše holky několik dalších akcí ukončily až míčkem v brance soupeřek. V ní podala Sára Pánovová skvělý výkon. Výsledek je pro nás trenéry vyjádřením dobré a poctivé práce našich holek na hřišti. Vítězství si určitě zasloužily.

Nejlepší hráčka zápasu dle hlasování týmu: Bety Pelcová

Sestava: Anita Svobodová, Petra Škodová, Eliška Zápotocká, Barbora Pajkrtová, Karolína Štočková, Valérie Sekničková, Michaela Cidlinská, Tereza Zvěřinová, Silvie Hartlová, Anita Paličková, Amálie Mlčochová, Lucie Cidlinská, Jana Pokorná, Julie Nesměráková, Eliška Svobodová, Alžběta Pelcová, Nella Futschiková

Komentář trenéra Nesměráka: Jsem po víkendu moc spokojený. V sobotu jsme odehráli utkání, která jsou pro hráčky složitá z pohledu motivace. Ale i takové zápasy se musí člověk naučit hrát. Síla soupeře by neměla nijak ovlivnit nastavení a nasazení hráček. Ty musí chtít stejně vyhrát každý souboj, dát přihrávku správně, vstřelit gól. Holky učíme, že správný a silný tým nezná slitování a hraje proti všem stejně. Ano teprve se to učíme, ale věřím, že to holky chápou. Neděle pak byla o něčem jiném. Soupeři byli silnější a nám se vlastně hrálo lépe. Jako trenéry nás neděle bavila samozřejmě mnohem více a věřím, že to holky měly stejně. Měli jsme vlastně poprvé k dispozici kompletní kádr a mohli jsme pracovat na přípravě na předkolo playoff, zkoušet ideální sestavu. Do obou zápasů zasáhlo 17 hráček v poli. Další holky jsou připravené sbírat zkušenosti. Máme konkurenci díky které můžeme holky na jednotlivé turnaje nominovat dle několika faktorů. Nemusíme se bát o počty hráček na zápasech. To nám dává obrovské možnosti v jejich rozvoji. Práce ale nekončí, ještě nás jí čeká do konce sezony hodně.