05.02.2024 - Redakce

DOROSTENKY SE S PŘEHLEDEM VRÁTILY NA 2.MÍSTO TABULKY

Díky odloženému turnaji a menšímu počtu zápasů klesly naše dorostenky dočasně na 3. místo tabulky. Na turnaji v Podbořanech ale v zápase s druhým Chomutovem jasně ukázaly, že na toto místo nepatří. Svého soupeře totiž porazily velkým rozdílem a herně ukázaly svou kvalitu.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 9:1 (6:0, 0:0, 3:1)

Vzhledem k tomu, že Chomutov poskočil před nás na druhé místo a nedávno dokázal porazit první Kadaň, přistoupili jsme k zápasu s patřičným respektem. V týmu dorostenek si odbyly premiéru Bety Pelcová s Terkou Zvěřinovou, které v letošní sezoně přišly do Liberce posílit hlavně tým juniorek. Tým pak doplnilo i pár dalších "regulérních" dorostenek, které nastupují spíše za tým juniorek. Celkem jsme nastoupili se 2 obranami a 3 útoky. V zápase jsme byli připraveni hrát na 2 lajny, ale díky dobrému průběhu jsme ho celý odehráli na 3. Holky do zápasu vlétly jak uragán a v 7.minutě vedly už 4:0, čímž přinutily trenérský štáb Chomutova k time-outu. Po něm se sice zlepšila obrana silného Chomutova, ale naše holky pokračovaly ve zodpovědné hře dozadu a kreativní hře dopředu. Chomutov v žádném případě nenastoupil v nějaké oslabené sestavě, ale naše holky prostě zápas jasně ovládly. První útok připsal 2 hattricky také díky perfektní přípravě Lucky Cidlinské a další 2 byly také často nebezpečné a přidaly další góly. Stabilní obranné dvojice pak soupeřky k ničemu nepouštěly. Nebýt velmi dobrého výkonu brankářky soupeřek, mohl být rozdíl ve skóre výraznější. Zápas nám dovolil otestovat si i nějaké varianty pro playoff, což je super. Chomutovu se nakonec podařilo vstřelit gól, i když se jednalo spíše o štěstí. Bálintová totiž odrazem od vlastních zad přelobovala Pelcovou 4 minuty před koncem a zkazila jí shutout.

FBC Liberec - Florbal Ústí 21:1 (4:0, 6:1, 11:0)

Vzhledem k tabulkovému postavení obou týmů a kolizi zápasu s juniorkami po prvním zápase odjela většina dorostenek. Zůstaly pouze Pája Vávrová v brance, Vali Kopecká rozehrávající se po zranění, Anet Wagnerová absolvující první turnaj a Anička Vodhánělová. Ta sice nakonec po zápase také cestovala na juniorky, ale chtěli jsme mít 10 hráček do pole. Holky jsme před zápasem upozorňovali na to, že silné týmy hrají se stejným nasazením proti všem soupeřům a neznají slitování. Toto nastavení hlavy se v zápase také projevilo a rozdíl v individuální kvalitě se projevil. V první třetině nám trvalo 7 minut než se podařilo vstřelit první gól a nic nenaznačovalo většímu brankovému rozdílu. První třetina skončila 4:0. Od druhé třetiny jsme přesunuli Aničku Vodhánělovou do obrany a Terku Labajovou do útoku. Tedy útočnice dozadu a obránkyně dopředu. Anička splnila své úkoly v obraně velmi dobře a Terka Labajová na hrotu dokázala vstřelit 2 góly. Dobrá práce holky. Druhá třetina už ukázala naši sílu, ale i přesto se Ústí podařilo vstřelit kuriózní gól. Ve třetí třetině už holky z Ústí nemohly a naše holky si jejich bránění načetly. Na skóre se to tak výrazně projevilo, protože jsme ho jen "nedohrávali". Nutno říci, že holky z Ústí nesly výsledek statečně a snažily se až do konce.

Komentář trenéra Nesměráka: "Turnaj byl zvláštní v tom, že jsme potkali týmy z opačných pólů tabulky. Na první zápas jsme se těšili a měli velkou motivaci ukázat naši kvalitu. Tým jsme proto vyztužili dorostenkami i když jsme ještě zdaleka nebyli v nejsilnější sestavě. Chtěli jsme si ale vyzkoušet jednu z variant na playoff proti silnému soupeři. S tou jsem byl moc spokojen, i když spolu holky v 1.útoku hrály poprvé. Máme před sebou ještě dost práce ve zbytku sezony, abychom byli na playoff vyladěni. Vzhledem k lepšímu propojení tréninků juniorek - dorostenek - starších žákyň (vynucenému zdravotními komplikacemi Jardy Marxe) věřím, že vše zvládneme. Z posledních tréninků mám velmi dobré pocity a věřím, že i holky samy cítí, že jsme na dobré cestě. U druhého zápasu jsem měl trošku obavy, že nám moc nedá. Ale vyzkoušeli jsme si hru kolem branky do plných, odskoky a aktivní pohyb. Po holkách jsme chtěli útočný florbal plný pohybu s tlakem do zakončení. To vyšlo, takže i s druhým zápasem jsme spokojeni. I přes vysoký rozdíl ve skóre si vážím přístupu holek z Ústí a držím jim i trenérům palce, aby se postupně zlepšovaly. Vždyť i naše holky před pár lety zažívaly vysoké prohry. Důležité je vydržet a makat a výsledky se dostaví. I z úsměvů ústeckých holek po zápase soudím, že atmosféra v týmu je fajn. A to je důležité."