Mládež
18.12.2023 - Redakce

DOROSTENKY POZTRÁCELY V KRUPCE BODY

Na posledním letošním turnaji v Krupce bohužel dorostenky ztratily body se Sokolovem a pak přehrály Teplice. Tým byl opět složen převážně ze starších žákyň, protože se turnaj křížil se zápasy juniorek. Druhé místo zajišťující postup do playoff o MČR zatím držíme. Pro starší žákyně je liga dorostenek super průpravou.

FBC Liberec - Florbal Sokolov 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)

Branky: Cidlinská M.

Zápas začal skvěle a hned po 18 sekundách se zdálo, že jsme tečovanou střelou rychle odčarovali kouzlo vynikající gólmanky Nicol Hoferové, která chytá i nejvyšší ligu juniorek za pražskou Spartu. Jenže touto chvilkou jsme si všechen střelecký prach vyplýtvali a po zbytek zápasu pro nás byla branka zakletá. Nedá se říct, že bychom neměli šance, ale prostě se vždy nějak nechtělo míčku do síťky. Sebekriticky si ale musíme přiznat, že jsme odehráli velmi mizerný zápas a vítězství jsme si nezasloužili. Nehráli jsme vůbec to, co umíme a máme naučené. V soubojích jsme spíše asistovali místo toho, abychom se do větších protihráček pořádně opřeli. Ve třetí třetině pak trenéři sáhli ke stažení hry na 2 pětice. Paradoxně jsme ale ihned potom inkasovali gól, kdy Nellče Futschikové propadl skákavý míček z dálky. Od soupeřek jsme dokonce dostali dárek v podobě přesilovky 5 na 3 dvě minuty před koncem, kdy předvedla sokolovská Dobešová nesmyslný zkrat následovaný urážkami rozhodčích. Jenže v zápase nám prostě nebylo souzeno výhru zachránit ani v takové přesilovce.

FBC Liberec - FD Teplice 6:2 (3:0, 0:2, 3:0)

Branky: Nesměráková 3, Váňová, Pokorná, Slámová

Po prvním zápase proběhl menší "kartáč" v šatně, holky si sepsaly, co vše musejí zlepšit a šlo se na reparát. Nutno říci, že se většina věcí zlepšila. K dokonalosti měla ale naše hra ještě daleko. Zápas jsme po celou dobu kontrolovali a byli lepší na míčku. V trénincích jsme začali nácvik rozehrávky a holky se tak učily právě na hřišti. Samozřejmě jsme tím byli maličko zranitelnější, ale holky byly stále nabádány zkoušet to, co zatím neumíme. V pásmu soupeře jsme celkem často dokázali míček držet a nepustit soupeře vůbec do kontaktu, při kterém by nám ho mohl vzít. Pouze ve druhé třetině se Teplické Dynamo dvěma šťastnými slepenými góly dostalo do kontaktu a vyhrálo druhou třetinu. Třetí třetina ale patřila opět našim děvčatům v poměru 3:0 a tím jsme dotáhli zápas k vítěznému konci.

Hodnocení trenéra Nesměráka: První zápas jsme odehráli opravdu bídně. S holkami jsme mezi zápasy probírali i to, jak dlouho před zápasem spí, kolik času strávily v autě koukáním do telefonu, jak snídaly a mnoho dalšího. Přišlo nám, že se soustředily na vše ostatní jen ne na zápas. Vysvětlili jsme si, že vše ovlivňuje výkon sportovce a právě detaily jako dostatek spánku mohou znamenat, že při zápase netrefí správně míček. Není to smůla, je to výsledek přípravy a koncentrace na utkání. I proto, že jsme nebyli správně nastavení, jsme vůbec nehráli to, co umíme. A soupeřkám se dařilo naše střelce eliminovat a ohrožovat naši branku. Pokud v utkání dostanete 1 gól, je to v pohodě. Ale pokud pouze jeden dáte, není to dobře. Už dlouho jsem nezažil tak špatný výkon proti relativně slabšímu soupeři. To že hrají v podstatě starší žákyně proti větším dorostenkám není omluva.
Druhý zápas jsme odehráli podstatně lépe a jsem rád, že se v něm objevovaly věci, které bychom od holek na hřišti chtěli. Nebylo to nejlepší, ale byl to první zápas, ve kterém jsme obránce tlačili do určité rozehrávky a změnili úkoly pro hrotové útočníky. Nelámu si tedy hlavu z toho, že jsme třeba nevstřelili více branek. Stále se učíme. Vyhrávat zápasy opakováním stále stejné hry a neučit se nic nového není správná cesta pro rozvoj hráček.