21.11.2023 - Redakce

DOROSTENKY NA DOMÁCÍM HŘIŠTI ÚSPĚŠNÉ

V neděli se představily naše dorostenky na domácím hřišti ZŠ Dobiášova. Vzhledem ke kolizi se zápasy juniorek byla většina dorostenek "odvelena" a tak tým tvořily v naprosté většině naše starší žákyně. Jedinými zástupkyněmi "pravých dorostenek" byla Amy Mlčochová, Viki Váňová a v brance prvního zápasu Julča Marková. Starší žákyně společně s nimi ukázaly velkou kvalitu a vysokou úroveň hry a soupeřky s přehledem přehrály. Liga dorostenek je pro ně poslední dobou mnohem větší možnost se herně posouvat. Ve "své" kategorii starších žákyň bývají zápasy totiž často na jednu branku.

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 8:4 (4:1, 1:2, 3:1)

Branky: Nesměráková 2, Štočková 2, Pajkrtová, Cidlinská, Mlčochová, E.Svobodová

V prvním zápase naše holky nastoupily proti agilnímu Litvínovu, který v posledním období posílil o talentované holky z Mostu. Stal se tak z něj silnější soupeř a čekali jsme těžký zápas. Naše holky se v první třetině dokázaly dostat do vedení 4:0 a v jejich hlavách se zdálo, že je hotovo. Bivojky však dokázaly minutu před koncem druhé třetiny snížit až na 4:3. Klid vrátila libereckým ihned vzápětí "šatňákem" Eliška Svobodová. V prvních 2 třetinách jsme sice udělali pár chyb, ale nechtěli jsme hru stahovat hned na 2 útoky. K tomu došlo až ve třetině třetí, kdy stažení na 2 lajny přineslo klid a srovnalo hru. Naše dorostenky pak již kontrolovaly zápas a snažily se vstřelit co nejvíce branek, což byla nejlepší obrana na dotahující Litvínov. Zápas jsme zaslouženě vyhráli.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)

Branky: Nesměráková 4, Cidlinská 3

Před druhým zápasem jsme holkám vysvětlovali, jak bychom chtěli, aby hra vypadala. Nunto říci, že jsme s prvním zápasem nebyli vůbec spokojeni. Hlavně kvalitní návrat v plné rychlosti dozadu je pro nás maximálně důležitý. Holky úkoly plnily hned od začátku a zápas proti silnému Chomutovu ovládly. Jeho začátek ovlivnily přesilovky za naprosto jasné fauly chomutovských holek. Málo kteří rozhodčí udrží nastavený trend i při opakovaných faulech hned na začátku zápasu. Určitě je za celý turnaj musíme pochválit.

Hned první faul potrestala proměněným trestným střílením Nesměráková a i další 2 ze 3 přesilovek jsme využili a dostali se do jasného vedení. Zápas jsme zahájili na 2 lajny s tím, že jakmile bude rozdíl ve skóre výraznější, roztáhneme hru na 3 útoky. Díky skvělému vstupu jsme tak mohli k tomuto kroku sáhnout relativně brzy. Chomutov toho sice využil ihned po 20 sekundách, kdy potrestal chybičku Anit Svobodové. Holky ale táhly za jeden provaz a navzájem si pomáhaly i ve zbytku zápasu. Takto opravdu vypadá týmový výkon. Správná reakce týmu na chyby jednotlivců, které se samozřejmě stávají, je velmi důležitá. Za to musíme holky pochválit. Zbytek zápasu jsme tak mohli , i díky tomu, hrát se všemi hráčkami.

Komentář trenéra Nesměráka: Na turnaji jsme potkali 3. a 4. tým tabulky. Vzhledem k tomu, že jsme měli mladý tým složený hlavně ze starších žákyň, čekali jsme tuhé boje. V prvním zápase jsme se na hřišti trošku rovnali a nebyl jsem s ním vůbec spokojený. Možná jsem až příliš náročný, ale jen to je cesta jak se posouvat kupředu. Po prvním zápase jsme tak s holkami strávili delší čas v šatně, kde jsme si řekli důležité body, které musíme v naší hře dodržovat. Po holkách chci maximální nasazení a aktivní hru v 5 dopředu i dozadu. Jakmile toto holky dodrží, hrajeme mnohem lepší florbal, během zápasů nabíráme fyzickou kondici a jsme nuceni řešit věci v rychlosti. Druhý zápas jsme pak odehráli, až na pár individuálních chyb, přesně dle našich představ. Chceme dát týmu dorostenek tvář a herní styl, který se v našich kategoriích, které s Milošem Cidlinským vedeme propíjí. Chceme být připraveni na vyvrcholení sezony, kterým by mělo být play-off o postup na MČR. Věřím, že jsme na dobré cestě.