-

FBC Liberec

FBC Liberec
SH Znojmo
8.kolo, so 6.10.2018
TJ Znojmo
5
:
10
(1:4, 1:4, 3:2;)
FBC Liberec
TJ Znojmo
Hándl, Veselý - Salava, Liška, Horák, Palát, Šindelář, Pánek, Kucharič, Juříček, Kladivo, Žižka, Kriš, Ďuriška, Novák, Krejčíř, Číhal, Procházka
FBC Liberec
Janota, Vaníček - Klucho, Kološ,Veselý, Bitman, Böhm L. - Valeš, Kořínek, Ferdan, Salát, Marek, Kopecký, Baudsich, Rozkovec, Hiadlovský, Balatka, Kroupa
Branky: 18. Tomáš Kucharič, 38. Martin Šindelář, 51. Filip Horák, 60. Martin Ďuriška, 60. Jan Novák - 9. Lukáš Veselý, 11. Petr Kološ, 12. Jakub Kopecký, 20. Patrik Rozkovec, 30. Tomáš Marek, 31. Petr Salát, 36. Petr Salát, 40. Petr Kološ, 55. Radek Valeš, 58. Adam Balatka; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 230; zásahy brankářů: Jan Hándl 24 - Tomáš Janota 15; po třetinách: 1:4, 1:4, 3:2;

Reportáž

Oba týmy předvedly velmi opatrný vstup do zápasu. Do první výrazné šance se v šesté minutě dostal liberecký Lhota, ale jeho pokus po pohledné kombinaci skončil na brankáři domácích. Skóre se poprvé měnilo až v čase 8:28, kdy Veselý vyslal střelu z poloviny hřiště. Dvoubrankový náskok zařídil hostům Kološ a v zarovnaném čase 11:00 zvyšoval na 3:0 Kopecký. Domácím se podařilo korigovat až ke konci třetiny, ale na snížení bleskové odpověděl Rozkovec. První třetina skončila v poměru 4:1 z pohledu Liberce.

Ve druhé části Liberec aktivní hrou kontroloval příznivý výsledek. Dvě slepené branky v polovině základní hrací doby přidali Marek a Salát. Na konci šestatřicáté minuty se Libereckým podařilo využít početní převahu, podruhé se v zápase prosadil Salát. Přesilová hra přinesla ovoce i domácím, Šindelář snížil na 2:7. Znojmo ale šlo znovu do oslabení a díky špatně rozebrané standardní situaci zakončoval do prázdné branky Kološ.

Do poslední dvacetiminutovky se již šlo téměř za rozhodnutého stavu. I tak se ale domácí snažili výsledek upravit na příznivější skóre. Třetí branku domácích vstřelil Horák po vzájemném vyloučení domácího Procházky a hostujícího Balatky. To byl impuls pro znojemského trenéra, který šáhl po hře bez brankáře. Valešovi se ale podařilo vypíchnout míček při kombinaci domácích a pohodlně zavěsil do odkryté branky. Liberec pak po zásluze Balatky využil další přesilovou hru a uzavřel liberecké střelecké konto na deseti brankách. Znojemští se ještě pak radovali ze dvou gólů, které ale nezměnily osud zápasu. Liberec si došel pro další vítězství, tentokrát poměrem 10:5.

Branky: Salát 2x, Kološ 2x, Veselý, Kopecký, Rozkovec, Marek, Valeš, Balatka

Další utkání v rámci Tipsport Superligy odehrají liberečtí muži v pondělí 15. října v Mladé Boleslavi. Zápas odvysílá ČT Sport, začátek je v 18:10.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů Filipa Hanžla: ,,Vrátili jsme se po minulém utkání k lepší defenzivě a velmi rychle jsme si vytvořili vyšší vedení. Jsme rádi, že se výsledkem nenecháme rozhodit a hrajeme 60 minut naplno. Díky za klasickou skvělou znojemskou atmosféru, mám to tu hodně rád a jdu si nechat podepsat místního hlasatele." Komentář trenéra domácích Jana Šťastníka: ,,Asi už bych se opakoval, není to z naší strany dobré a je nejvyšší čas přijít s nějakou změnou. Liberec podal průměrný superligový výkon a i tak to na nás hravě stačilo. Děkuji divákům, že vydrželi až do konce."