Vítkovice
Janota, Vaníček - Hrůza, Strobach, Veselý, Bitman, Böhm, Hiadlovský - Valeš, Ferdan, Marek - Hůza, Salát, Balatka - Lhota, Šoltys
Vítkovice
Souček, Gurkovský - Hubálek, Šebesta, Hájek, Firda, Rýpar - Jastřembský, Nehera, Tokoš, Delong, Besta - Němec, Hrubý, Bräuer, Vilím, Gál
Branky: 8. Jiří Strobach, 10. Petr Salát, 17. Radek Valeš, 33. Radek Valeš, 51. Lukáš Veselý, 55. Petr Salát - 1. Josef Rýpar, 2. Jiří Besta, 8. Adam Delong, 11. Jan Šebesta, 19. Patrik Němec, 32. Jiří Besta, 33. Josef Rýpar, 34. Adam Delong, 37. Jan Jastřembský, 39. Adam Delong, 50. Ladislav Gál, 60. Jakub Vilím; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 286; zásahy brankářů: Tomáš Janota 3, Vít Vaníček 14 - Lukáš Souček ?; po třetinách: 3:5, 1:5, 2:2;

FBC Liberec vs. 1.SC Tempish Vítkovice 6:12 (3:5,1:5,2:2)

Liberecký celek se v sobotu 14.1. postavil proti soupeři 1.SC Tempish Vítkovice. Už v prvních minutách si vítkovičtí florbalisté přiklonili vedení na svoji stranu. Na brzský nepříznivý stav dokázali odpovědět Strobach a Salát. Divoká třetina pokračovala i nadále. Soupeř trestal chyby Severočechů a zmírněný stavu zajistil Valeš. Po divoké 1. třetině svítilo skóre 3:5

Do druhé části vstoupili muži FBC Liberec aktivně. V prvních 11. minutách byli na hřišti vyrovnanným partnerem. Vše se rozpadlo od 12. minuty, kdy hostující tým využil všechny zaváhání a rychle zkompletoval 10 vstřelených branek. O jedinou branku se v prostředním dějství postaral Radek Valeš.

Do závěrečných minut nastoupili Severočeši s odhodláním zmínit stav. To se jim částečně povedlo. Druhá třetina skončila po brankách Veselého a Saláta 2:2.

Příští týden čeká FBC Liberec klíčové utkání na půdě FBC Ostrava. Pokud se má liberecký celek vyhnout bojům o záchranu, bude muset bodovat.

Komentář asistenta trenéra Liberce (Filip Hanžl): Nebýt výpadku na konci druhé třetiny utkání mohlo být určitě zajímavější. Do dalších zápasů musíme zapracovat na naší obrané hře. Sportovně gratulujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra Vítkovic (Pavel Brus): Nechci aby to vyznělo blbě, ale dneska to bylo dle mých měřítek hodně pomalé, laxní a nedůrazné. Liberec hrozil z důrazu v brankovišti a my jsme si dnes nechtěli ušpinit dres. Výhra větším rozdílem je samozřejmě pozitivní. Krom pár minut v druhé třetině to moc nebyla naše hra. V úterý budeme trhat podlahu.