(2:1,0:3,4:4)
Pardubice
Levínský, Musil - Škeřík, Brychta, Ďopan, Oubracht, Bílý, Kunt, Slabý - Teichman, Krigrovský, Dlesk - Pakosta, Janeček, Němeček - Gregor, Formánek, Kourek - Petr
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Veselý, Bitman, Hiadlovský - Ferdan, Marek, Valeš - Salát, Kořínek, Kopecký, Baudisch, Hůza, Procházka
branky: 11. Jan Kourek, 18. Jan Kourek, 49. Marek Ďopan, 50. Přemek Pakosta, 51. Ivo Teichman, 57. Ivo Teichman - 9. Prokop Ferdan, 30. Radek Valeš, 31. Jan Baudisch, 36. Lukáš Kořínek, 43. Tomáš Marek, 44. Jan Baudisch, 47. Jakub Kopecký, 60. Prokop Ferdan; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 620; zásahy brankářů: Jakub Levínský 16 - Vít Vaníček 21; po třetinách: 2:1, 0:3, 4:4;

První polovina Tipsport Superligy dospěla do svého závěru. V rámci 13. kola nejvyšší florbalové ligy muži FBC Liberec vyrazili do Chrudimi, kde se utkali ve výjezdním utkání s rozjetým týmem Sokol Pardubice

Sokol Pardubice vs. FBC Liberec 6:8(2:1, 0:3, 4:4)

Utkání začalo před skvělou kulisou, 620 fanoušků pardubického florbalu sledovalo tlak domácího celku na začátku utkání. V 9. minutě bylo pro liberecké veselo. Prokop Ferdan zužitkoval krásnou nahrávku Tomáše Marka a bylo to 1:0. Poté se pardubický celek, který se stále musí obejít bez legendy Martina Zozuláka, vrhnul vší silou do útoku. Výsledkem toho byly dvě branky Jana Kourka. Stav po první třetině byl 1:2 v neprospěch FBC Liberec.

Druhá třetina zprvu nevypadala vůbec dobře pro černobílý celek. V první polovině měl Sokol tlak, který vyústil v mnoho střel ohružující branku Vaníčeka. V 30. minutě šťastnou trefou vyrovnával Radek Valeš. Nejproduktivnějšího hráče FBC Liberec následovali mladíček Lukáš Kořínek a Jan Baudisch, zvyšující už na 4:2. V závěru třetiny měli librerečtí ještě výhodu přesilové hry. Tu i přes mnoho střel nedokázali využít.

Poslední perioda nabídla nejzajímavější podívanou z celého zápasu. Vstup do koncovky zápasu se Severočechům podařil. Tři branku v rychlém sledu donutili domácí vzít si time-out. Postupně se trefili Marek, Baudisch a Kopecký. Vedení 7:2 bylo výrazné. Do konce zápasu zbývalo 13 minut. Pardubický celek vrhnul všechny síly do útoku a zatlačil FBC Liberec do úzkých. Když v čase 56:47 snižoval Ivo Teichman na rozdíl jediné branky a v libereckém táboře vládla velká nervozita. Do konce zápasu pomohlo libereckým vyloučení domácího hráče a následná branka Prokopa Ferdana, který definitivně rozhodl o výhře FBC Liberec v poměru 8:6.

Komentář trenéra domácích:"Dneska jsme to Liberci usnadnili a nabídli jsme jim dost laciných gólů. Jinak si myslím, že o utkání rozhodla druhá třetina, kde jsme tlačili, ale bohužel místo toho abychom vstřelili branky jsme je nechali dát slepované góly.. Ve třetí třetině nás za vítězstvím tlačili fantastičtí diváci, ale bohužel to již nestačilo. Děkujeme"

Komentář trenéra hostí:"Zhruba 50 minut jsme hráli přesně podle svých představ. Fungovalo vše, útok, obrana i brankář. V závěru jsme z toho bohužel vlastními chybami udělali drama. Zaplať Pánbůh za 3 body. Děkujeme Chrudimi za krásnou atmosféru."