-

FBC Liberec

FBC Liberec
Hala míčových sportů Liberec
5.kolo, so 11.11.2017
FBC Liberec
8
:
5
(2:2,1:0,5:3)
FBC Hradec Králové
FBC Liberec
FBC Hradec Králové
Branky: 12. Martin Čermák, 20. Martin Čermák, 23. Adam Balatka, 45. Jan Jaroš, 50. Adam Štěpán, 54. Adam Štěpán, 55. Martin Čermák, 57. Adam Balatka - 2. Matyáš Velc, 4. Johan Liebich, 41. Ondřej Erbs, 46. Ondřej Erbs, 47. Matyáš Velc; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:4; využití: 3:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Jan Král 24 - Tomáš Hejčl 17; po třetinách: 2:2, 1:0, 5:3;

Reportáž

Do začátku zápasu vstoupili lépe hosté z Hradce Králové, kteří skórovali již ve 2. minutě utkání. O 2 minuty později si Hradec připsal další branku a liberečtí prohrávali už 2:0 po 4. minutě. Tyto obdržené góly nakoply liberecké juniory a ti hráli dalších pár minut většinou na balónku. Ve 12. minutě se prosadil Martin Čermák po asistenci Adama Balatky. V 17. minutě byl vyloučen Tomáš Ballaty za sekání. Tuto přesilovku hosté nedokázali využít. Těsně před koncem 1. třetiny se trefil opět Martin Čermák a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé třeriny vstoupili lépe liberečtí, za které skóroval pravidelný střelec Adam Balatka. Ve 27. minutě utkání byl sporně vyloučen Adam Balatka za nedovolenou vzdálenost. Liberecké oslabení fungovalo velmi dobře a tak ani tuto přesilovku hosté nevyužili. Hradečtí hráli tuto třerinu více na balónku. Ke konci třetiny, v 39. minutě byl vyloučen hráč Tomáš Ballaty na 2 minuty za bránění ve hře. Honza Král v bráně byl neprůstřelný a díky němu hosté ani tuto přesilovku nevyužili.

Vstup do 3. třetiny se libereckým moc nepovedl, protože již po 18 sekundách inkasovali a hosté srovnali stav na 3:3. Ve 44. minutě se liberečtí také konečně dočkali přesilové hry, kterou rychle po krásné kombinaci využil ranou do růžku Honza Jaroš a vedení bylo opět na straně libereckých. Hradečtí rychle odpověděli a to hned dvěma góly. Ve 49. minutě měli liberečtí další přesilovku, kterou využil kapitán týmu Adam Štěpán a srovnal tak stav na 5:5. O dvě minuty později měli liberečtí nájezd po faulu na Martina Čermáka, který jel Honza Jaroš, ale bohužel neproměnil a tak následovala přesilová hra. Přesilové hry v tomto zápase byly velmi silnou stránkou libereckých, za které se opět prosadil Adam Štěpán a liberečtí se ujali vedení 7 minut před koncem. V 55. minutě navýšil vedení Martin Čermák a tím zkompletoval hattrick. V zápětí skóroval Adam Balatka a tak bylo skóre už 8:5. V 57. minutě proběhlo vyloučení na obou stranách po souboji v rohu za hrubost, bohužel se při tomto souboji zranil Honza Jaroš. Hradečtí nazávěr zkusili hru bez brankaře, ale liberečtí si vedení pohlídali. Zaslouženě si tak liberečtí junioři připisují tři body.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů Davida Kyzlinka: "Stále stejná písnička, nevyužíváme šance a nabízíme soupeřům laciné branky. Ve většině zápasů porážíme sami sebe".

Komentář trenéra domácích Petra Saláta: "V dnešním zápase jsme předvedli dobrý výkon, okořeněný třemi body. Nebýt závěrečné powerplay tak jsme naší obrannou fázi kontrolovali a nepouštěli Brno do vyložených šancí. I tak se do dalších zápasů musíme zlepšit."