Klub
08.11.2021 - Redakce

Veteráni si z výsadku do Lovosic vezou dvě výhry a posun na 1. místo tabulky

Nedělní dvojzápas libereckých pardálů posílených o "nováčky" Zdendu Vážného a benjamínka Jéňu Krále přinesl dvě zasloužená vítězství. Více se dozvíte v naší reportáži.

Crazy Boys FBC Liberec – BLACK ANGELS 7:4
První zápas se nesl ve znamení touhy libereckých florbalových stařešinů odplatit soupeři porážku z domácího klání. To se jim v první třetině a na začátku té druhé příliš nedařilo, když hlavním problémem byl pro liberecké hráče vedle agresivně hrajícího soupeře i specifický povrch lovosické haly, který dělal čest jejímu názvu CHEMIK. Nicméně po úpravě rozestavení a částečném seřízení mířidel se crazykům povedlo jít do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. Ta přinesla téměř vše, co florbal může nabídnout: dvě neproměněná trestná střílení - po jednom na každé straně, spoustu adrenalinu, vyloučení matadora Honzy Havrdy na 2+10 minut, ale hlavně 3 góly v síti černých andělů oproti pouze jednomu v té liberecké. Výsledek - vítězství a radost z hattricku Martina Syptáka, spolehlivého výkonu nového kapitána brankáře Víti Vaníčka a z také toho, že všichni přežili ve zdraví a budou moci po nezbytném načerpání energie v místním bufetu nastoupit proti domácímu týmu.

ASK Lovosice - LFP - Crazy Boys FBC Liberec 2:12
Martin Sypták si přenesl střeleckou chuť i do druhého zápasu, když se gólem v páté sekundě zápasu pokusil pokořit rekord v rychlosti vstřelení gólu ve veteránské lize. Lovosičtí hráči v zápase působili ještě unavenějším dojmem, než liberečtí, a tak bylo prakticky rozhodnuto již po šesti minutách za stavu 4:0 pro Liberec. Zbytek mače se nesl v režimu ‚vraždění neviňátek‘, když řádila především první útočná čtveřice Nesměrák-Krupička-Král-Sypták. Pozadu nechtěla zůstat ani druhá lajna, a tak se premiérových veteránských gólů dočkal i Zdenda Vážný. Lovosická hala vyhovovala Standovi Moravcovi, který si připsal v obou zápasech po jednom gólu, a raritní jsou i dvě gólové asistence gólmana Víti Vaníčka.