Rozhovory
27.04.2023 - Redakce

Starší žáci před MČR: Budeme rádi, když odjedeme s tím, že jsme zahráli nejlépe jak jsme mohli.

Starší žáci mají těsně před svým ligovým vrcholem. V Brně o víkendu nastoupí do finálového turnaje, kde se 12 týmů utká o titul mistra České republiky. K rozhovoru jsme si pozvali jednoho ze zkušenějších hráčů z týmu starších žáků Jakuba Hrušku.

Obligátní otázka na úvod. Jak se těšíš na MČR?
Já se osobně těším hodně, stejně jako celý náš tým. Poctivě se na tento turnaj připravujeme celou sezonu. Chodíme pravidelně před tréninky běhat, máme videorozbory našich zápasů, takže to pojedeme do Brna zúročit.

Pojďme ještě na začátek sezony. Úvod se vám moc nevydařil. Proč tomu tak bylo?
Z mého úhlu pohledu to bylo způsobeno tím, že jsme nebyli tak dlouho spolu. Myslím tím ročník 2008 a 2009. Když to srovnám z loňskou sezonou, tak tam nebyla ta samá chemie jako s kluky z ročníku 2007.

Později jste dokázali už vyhrávat 1. koš pravidelně. Co za tím bylo?
Postupným trénováním jsme se sehráli, vylepšili týmového ducha a na hřišti jsme byli nádherně v symbióze.

Jaké byli zápasy s Českou Lípou, tedy největší rivalem? O vítězství v lize jste spolu soupeřili až do posledního zápasu.
Víte jak se to říká… Derby nemá favorita a s Českou Lípou byly zápasy vždy napínavé, vyhrocené a nikdy předem nebylo jasné, kdo bude mít převahu.

Na MČR vás potká v základní skupině Bulldogs Brno a tým z Okříšek. Co říkáš na tento los?
Ani s jedním týmem nemám osobní zkušenost, stejně jako většina týmu. Úplně nevíme co čekat, i když pár hráčů z Brna známe. Hráče z Okříšek jsme neviděli ani na obrázku, takže to je pro nás velká neznámá, ale musíme být připraveni na těžký zápas.

Představ nám tvůj tým. Jaké jsou vaše silné stránky?
Určitě v týmovém duchu, toho se nám podařilo opravdu dopilovat. Rovněž máme tři kompletní lajny, takže není problém to někdy stáhnout na 2 lajny a být ještě silnější. Nechci zapomenout ani na skvělého ochránce svatyně Jakuba Trojana.

S čím byste byli po MČR spokojeni?
Budeme rádi, když odjedeme s tím, že jsme zahráli nejlépe jak jsme mohli, nejlépe s plackou na krku, ale rádi bychom obhájili alespoň výsledek z minulého roku.

Rozpis zápasů: 

  • 5.5.2023 | 14:00 | Bulldogs Brno
  • 5.5.2023 | 18:00 | PSKC Okříšky-Rudíkov
  • Další zápasy budou následovat dle umístění ve skupině

Více zde: https://mcr.ceskyflorbal.cz/