06.10.2019 - Redakce

Liberec výkonem ve třetí třetině sahal na body, nakonec odjíždí s prázdnou

V rámci pátého kola Superligy florbalu vycestoval Liberec na pražské Jižní město. Proti domácímu Chodovu předvedli liberečtí sympatický výkon, zejména ve třetí třetině, kdy dokázali stáhnout čtyřgólový náskok na rozdíl jediné branky. Vyrovnávací branku však vsítit nedokázali a prohráli těsně 3:4.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FBC LIBEREC 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)

V první třetině se ukázali především chodovští střelci. Hned ve 4. minutě prostřelil brankáře Janotu domácí Maxa a o 68 vteřin potvrdil skvělý nástup Chodova Plíhal, když využil přečíslení a jistě trefil prázdnou bránu. Poté se liberečtí začali více osmělovat a získávat půdu pod nohami. Vidět byla především Kološova pětice. Útlum přišel v čase 15:29. Vávra zpoza brány našel volného Mikeše a ten z brankoviště vymetl pavučiny. Do šaten tak mířili hráči FBC Liberec s tříbrankovou ztrátou.

Domácí Chodov, který se představil v netradičním růžových dresech vlítl na Liberec i v prostředění části. Kopecký v 21. minutě fauloval nabíhající Mikeše, rozhodčí neváhali a nařídili trestné střílení. Janota jistě přelstil exekutora Krbce a stav zůstal 0:3. Čtvrtý gól vsítil reprezentant Pražan a liberečtí museli znovu hledat ztracené sebevědomí. To jim dodala ubráněná přesilová hra. V závěru třetiny se několikrát pokusili ohrozit Rebra útočníci Liberce, ale ani po 40. minutách branku vstřelit nedokázali.

Třetí třetina začala poměrně překvapivě. Severočeši vstoupili do poslední periody velmi natěšeně a výrazně ohrožovali branku Rebra. Prosadit se dokázal ve 46. minutě Valeš, když se dobře zorientoval na středu hřiště a využil nabídnutou přesilovku. V 53. minutě přišla na řadu série vyloučení a hostující tým hrál přesilovku 4 na 3. Tu zužitkoval střelou do šibenice Kopecký. 4:2. Závěr utkání opravdu patřil černobílému týmu. Na rozdíl jediné branky snížil Ferdan a tým Zdeňka Skružného rázem hrál o body. Bohužel se v závěru nedokázal dostat do velkého tlaku a Chodov bezpečně uhájil jednobrankový náskok.

Liberec i v 5. kole Superligy florbalu sehrál se soupeřem vyrovnané utkání. Bohužel i tentokrát nedokázal bodovat a zůstává mu zisk 5 bodů. V dalším kole navíc potkají na domácím hřišti Mladou Boleslav, kde roli favorita bude plnit soupeř. Utkání začíná v neděli 13.10. v 18:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.