30.09.2018 - Redakce

I v sedmém kole bodoval Liberec naplno! Doma si poradil s Brnem!

Po cenném skalpu pražských Bohemians čekal Liberec zápas na domácí palubovce proti soupeři z Brna. Severočeši potvrdili roli favorita a zatím poslední celek nejvyšší soutěže s přehledem porazili 10:3.

FBC Liberec vs. Bulldogs Brno 10:3 (3:1, 3:1, 4:1)

Ačkoliv byly role favorita i outsidera určeny už před úvodním buly, dočkali jsme se opatrného začátku od obou týmů. Klid na hole libereckých hráčů obstaral po třech minutách Marek. Brno pak převzalo na chvilku otěže, ale z protiútoku se prosadil po krásné individuální akci Ferdan. Na začátku třinácté minuty neudržel nervy na uzdě Salát a liberečtí šli do oslabení. Buldoci si ale příliš mnoho šancí nevytvořili, naopak hráli většinu přesilové hry bez míčku a Kořínkovi se dokonce podařilo skórovat. Brněnští ale přeci jen dokázali odpovědět a korigoval na 3:1.

V druhé periodě už jsme tak opatrnou hru neviděli. Střelecké pokusy obou týmů troskotaly na strážcích obou branek. V šestadvacáté minutě zvýšil na 4:1 Baudisch. Pak ale liberečtí nabídli Brnu protiútok, který tým z Moravy využil a znovu snížil na rozdíl dvou branek. Přesilová hra Liberce z třiatřicáté minuty sice zůstala bez využití, ale čtyři sekundy po skončení Pešákova trestu dorazil střelu Valeše Salát. Na konci druhé dvacetiminutovky navíc zaznamenal svou první trefu v Superlize mladičký Lhota a do šaten se tak šlo za stavu 6:2.

Sto osmdesát skvělých diváků pak vidělo úvodní branku třetí třetiny. Po necelých dvou minutách se trefil Kopecký. Že je celý zápas v režii domácích potvrdil další brankou Balatka, který zvyšoval už na 8:2. Premiérovou superligovou trefu v dresu FBC Liberec oslavil také Rozkovec. Liberecká letní akvizice se prosadila krásnou střelou do šibenice. Další dvouminutový trest Pešáka s přehledem zužitkoval Kološ a zapsal tak desátou branku na konto domácích. Hosté dokázali kosmeticky upravit na konci šestapadesáté minuty. Liberec přestřílel Buldoky v poměru 37:10 a dokráčel si pro pohodlné vítězství 10:3.

Branky: Marek, Ferdan, Kořínek, Baudisch, Salát, Lhota, Kopecký, Balatka, Rozkovec, Kološ

Už ve čtvrtek 4.10.2019 se uskuteční dohrávka 1. Tipsport Superligy mezi FBC Liberec a Sokolem Pardubice. Úvodní buly je naplánováno na 19:30. Zápas se odehraje na hale ZŠ Dobiášova. Všichni jste srdečně zváni!