Preview k zápasu
02.10.2018 - Redakce

Další dvě utkání! FBC Liberec se představí v domácí dohrávce a ve Znojmě.

Po úspěšném měsíci září, kdy muži FBC Liberec dokázali ze 6 zápasů vybojovat celkem 5 výher nás hned v úvodu v novém měsíci čekají další dvě důležitá utkání. Ve čtvrtek v dohrávce 1. kola Tipsport Superligy vyzve FBC Liberec Sokol Pardubice, o dva dny později vycestují Severočeši k utkání ve Znojmě.

O uplynulém víkendu získali muži plný počet 6 bodů za výhry nad FbŠ Bohemians a Bulldogs Brno. „ 6 bodů byl jednoznačně náš cíl. Jsem rád, že jsme nezaváhali a brali plný počet bodů. Ačkoliv zápas na Bohemians nebyl vůbec lehký oříšek,“ komentuje plný bodový zisk mladý útočník Adam Balatka.

Bodově se daří podstatné části kádru FBC Liberec. Nejvíce kanadských bodů má Petr Salát, kterého těsně pronásleduje Ferdan, Kološ, Valeš a Kopecký. O vyváženosti libereckého kádru svědčí i fakt, že o 10 branek s Bulldogs Brno se podělilo 10 střelců.

V týdnu čeká FBC Liberec východočeský rival Sokol Pardubice. V probíhající sezóně si Sokol připsal 5 bodů a nachází se na 11. místě. „Pardubice letos neprožívají tak dobrý vstup do sezóny jako třeba v loňském roce, určitě budou velmi hladové po bodovém zisku. My nesmíme ani o trochu polevit z našeho dosavadního výkonu. Naše společné zápasy vždy provázela velká rivalita, takže jsem zvědavý, jestli to bude platit i pro letošní sezónu, i přes jejich výraznou obměnu kádru.“

Pardubický celek přes léto prošel poměrně velkou obměnou. Osa kádru v čele se Zozulákem, Teichmanem, Pakostou nebo Levínským zůstala. Ostatní hráče nahradili většinou nadějní junioři a odchovanci klubu.

V sobotním utkání ve Znojmě slibuje vyrovnanou bitvu. To potvrzují i slova Adama Balatky. „V loňském roce nás Znojmo hodně potrápilo, avšak letos prozatím moc bodů nezískalo. Přesto od zápasu očekávám vyrovnanou bitvu, nicméně věřím, že ze Znojma přivezeme další cenné 3 body."

Bilance FBC Liberec:

FBC Liberec (4-1-0-1)

Bilance soupeřů:
Sokol Pardubice (1-1-0-3)
TJ Znojmo LAUFEN CZ (1-0-1-5)

Zápasy v loňské sezóně: 

FBC Liberec vs. Sokol Pardubice 8:6, 3:4
FBC Liberec vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:9, 5:6pp.

Vstup: 30kč

Doražte podpořit FBC Liberec v cestě za dalšími body. Čtvrteční utkání začíná v 19:30 na hale ZŠ Dobiášova.