19.09.2021 - Redakce

​Liberec jasně zvítězil nad Vinohrady a bere první tři body!

Ve třetím kole Livesport Superligy narazili liberečtí florbalisté na celek SKV. Oba týmy tento důležitý duel vyhlíželi k tomu, aby získali do tabulky svoje první body. Zápas rozsekla první třetina, po které Severočeši vedli o pět branek a rázně vyšli za prvními letošními body.

SKV vs. FBC Liberec 2:7 (0:5,0:1,2:1)

Bleskový vstup do utkání a povedená první perioda, kterou vyhráli liberečtí o pět branek, byla do velké míry rozhodující prvek celého utkání. Nejprve se dvakrát prosadila útočná formace ve složení Wiener, Ferdan a Valeš. Úspěšný start dokonal Baudisch, který v čase 04:33 zvýšil už na 3:0. V celé první třetině Liberec dominoval a domácímu týmu dovolil pouze 1 střelu na bránu. Poslední dvě branky vsítila dvojice Světlík a Šoltys proměňující fantastickou akci v poslední vteřině.

Druhá dvacetiminutovka nabídla hned zkraje přesilovou hru pro hostující tým. Speciální komando výhodu zužitkovalo a zvýšilo už na 6:0. Ve zbytku druhé třetině se toho mnoho zajímavého nestalo. Liberečtí často hrozili, ale své šance proměnit nedokázali. Konec periody orámovala přesilovka pro SKV.

Přenesenou výhodu se nepodařilo proměnit a proto přišel pro domácí poslední trest. Kanonýr Valeš, šťastně prostřelil brankáře Musila. 7:0! Liberecká lavička v poslední části zápasu začala více chybovat, a i kvůli tomu nedokázal brankář Chlad vychytat čisté konto. Jediné dva zásahy, které nedokázal lapit byly z hole Klápy a Kopecký. Domácím ke výraznějšímu snížení nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře, a proto si Liberec zaslouženě došel pro první tři body v sezoně.

Po vydařeném zápase si muži FBC Liberec zapsali první tři body a odlepili se ze dna tabulky. Do dalšího utkání nastoupí svěřenci Zdeňka Skružného v neděli, kdy nastoupí proti Tatranu Střešovice.