Ústí nad Labem
Liberec
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Klucho, Bitman, Bóhm, Kroupa - Marek, Valeš, Ferdan - Salát, Kořínek, Kopecký - Hůza, Balatka, Procházka - Šoltys, Baudisch, Hiadlovský
Weissgárber, Fibiger - Horák, Kúhnel, Semerád, Taúber - Krbec, Kolstrunk, Fuchsig - Kopecký, Kužel, Stibor - Štorek, Novák, Vavruška - Pavelka
Branky: 4. Lukáš Kořínek, 19. Petr Salát, 21. Tomáš Marek, 29. Jiří Strobach, 46. Radek Valeš, 47. Lukáš Kořínek, 49. Jakub Kopecký, 50. Tomáš Marek, 60. Jan Šoltys - 15. Jakub Kolstrunk, 18. Jakub Kolstrunk, 19. Jakub Kolstrunk, 50. Mikuláš Krbec, 51. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 382; zásahy brankářů: Vít Vaníček 18 - Petr Weissgärber 35; po třetinách: 2:3, 2:0, 5:2;

Reportáž

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 9:5 (2:3,2:0,5:2)

Úvodní dějství začalo tlakem FBC Liberec, které dokázalo kontrolovat zápas a vytvářet si střelecké šance. V první větší šanci neuspěl Salát. O chvíli později už bylo veseleji. Kořínek přesně umístil míček po horní tyčku a liberečtí se rázem dostali do vedení. Ústecký celek hrozil většinou z protiútoků. Jeden takový dokázal ve 14. minutě využít Kolstrunk. Tento hráč se v 1. třetině dokázal prosadit ještě dvakrát a rychle zkompletoval hattrick. Skóre v 1. třetině mírnil Petr Salát, dorážející z bezprostřední blízkosti.

Druhá třetina přinesla výborný vstup domácích hráčů. Tomáš Marek přesnou střelou k levé tyči Weissgärberovy brány vyrovnal na 3:3. V 29. minutě se ze standartní situace prosadil Jiří Strobach a liberecké FBC znovu vedlo. Domácí hráči měli po většinu času míček na svých florbalkách a snažili se tvořit hru. Všechny ojedinělé výpady ústeckých zdatně likvidoval Vít Vaníček a nedopustil vyrovnání ze strany hostující celku.

V závěrečném dějství byl k vidění raketový nástup. FBC Liberec skórovalo v 8. minutách tři branky, kdy se postupně dokázali prosadit Valeš, Kořínek a Kopecký. V 50. minutě utkání byl nejprve vyloučen David Böhm, v oslabení se po milimetrovém výhozu Vaníčka prosadil Tomáš Marek. V té samé přesilové hře ještě vykřesal pro Ústí naději mladíček Krbec, snižující na 8:4. Krátce na to si nepozorná obrana Liberce nepohlídala Kolstrunka a v čase 50:19 to bylo jenom o tři branky. Závěrečnou pasáž zvládl tým z Podještědí bravůrně, nepustil ústecký tým do vyložených šancí a na konečných 9:5 upravil střelou do prázdné branky Jan Šoltys.

FBC Liberec si tak do tabulky Tipsport Superligy připsalo další 3 body a dokázalo bodovat počtvrté v řadě. Další domácí zápas odehrají muži FBC Liberec 17.12.2017, 18:00 opět na Home Credit Aréně. Soupeřem bude FBC Česká Lípa.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostí(Vojta Marek): Dnes od nás nejhorší výkon v sezóně a proto soupeř zaslouženě vyhrál. Koncentrovanost a víru v naší hru jsme prokázali pouze v částech utkání. Děkuji soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích(Filip Hanžl): Dnes jsme opět navázali na předchozí zápas. Podařilo se nám chytit začátek utkání a postupem času jsme převzali otěže utkání. Soupeři přejeme šťastnou cestu domů.