Liberec
Janota Tomáš (21. Vaníček) - Kopecký Jakub, Klucho Matěj, Bitman Jan, Valeš Radek, Salát Petr, Hůza Pavel, Marek Tomáš, Vaníček Vít, Veselý Lukáš, Böhm Lukáš, Baudisch Jan, Ferdan Prokop, Böhm David, Kořínek Lukáš, Balatka Adam, Strobach Jiří, Kroupa Daniel
Bohemians
Kotouček Michal,Paleček Marek - Zezulka Vojtěch, Rossi Martin, Šebek Patrik, Dobisík Jan, Krebner Matyáš, Cabejšek Daniel, Křivanec Jakub, Šimek David, Šefčík Ľuboš, Čihák Pavel, Miščík Lukáš, Prášek Otakar, Mandík Radek,Kindl Tomáš, Palatínus Antonín, Růžek Adam, Šárka Jakub, Krbec Kryštof,
Branky: 11. Radek Valeš, 47. Prokop Ferdan - 6. David Šimek, 10. David Šimek, 14. David Šimek, 20. David Šimek, 45. Jakub Šárka, 60. Pavel Čihák; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 150; zásahy brankářů: Tomáš Janota 1, Vít Vaníček 13 - Michal Kotouček 14; po třetinách: 1:4, 0:0, 1:2

Reportáž

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 2:6 (1:4,0:0,1:2)

První minuty zápasu byly z liberecké strany velmi aktivní. S chutí kombinovali a pokoušeli se ohrožovat branku Bohemians. Poprvé se pražský celek usadil v pásmu domácích v 6. minutě zápasu a hned z toho byl malér, nahození do branky dorazil David Šimek. FBC Liberec díky tomuto momentu ztratilo půdu pod nohama a začalo vytvářet chyby. Rychle rozehranou standartní situaci hostů využil opět David Šimek. Poté po krásné kombinaci celé lajny prostřelil Kotoučka Radek Valeš, snižující na 1:2. Do konce prvního dějství padly ještě dva branky do domácí sítě a FBC Liberec muselo snést tvrdou lekci z produktivity a stav 1:4.

Do druhé třetiny vstupovalo FBC Liberec v podobném duchu, jako před týdnem v Ústí nad Labem. Celou druhou třetinu provázelo množství šanci, avšak žádný z týmů nedokázal využít ani jednu z nich. Proto po prostřední periodě zůstal stav nezměněný.

Ve třetí třetině stáhl trenér Zdeněk Skružný hru na dvě lajny se snahou změnit vývoj zápasu. Aktivitu libereckých zastavila využitá přesilová hra z hole Jakuba Šárky, který zvyšoval už na 1:5. Jiskru naděje vykřesal zpoza branky Prokop Ferdan. Ve zbytku utkání se klokani stáhli na svoji obrannou polovinu a i přes snahu Severočechů v powerplay se nepodařilo snížit, natož vyrovnat. Komestickou úpravu zápasu dodal Pavel Čihák střelou do odkryté domácí branky.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů: „Pro diváky úžasné utkání se spoustou šancí a spoustou zákroků obou brankářů. Opět jsme spokojeni s obranou stejně jako ve Znojmě. Děkuji soupeřům za kvalitní utkání.“

Komentář trenéra domácích: „Na dvě vstřelené branky nejde vyhrát. Nízká produktivita a individuální chyby v první třetině v podstatě rozhodly celé utkání, i když hráči bojovali až do konce.“