Ostrava
Laja, Klobúčník - Hromádka, Trulík, Lipový, Klimscha, Šebesta, Hrabal, Eichner, Šimíček, Jurdzin, Daniš, Sládek, Mendrek, Kuczezra, Miške, Křiva, Moravčík, Šindler, Čonka-Skyba
Liberec
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Veselý, Böhm, Bitman - Valeš, Ferdan, Marek - Salát, Balatka, Hůza - Šoltys, Baudisch
Branky: 3. Jan Daniš, 12. Filip Hrabal, 27. Jan Křiva, 27. Filip Hrabal, 30. Matyáš Šindler, 50. Filip Čonka-Skyba, 54. Jakub Mendrek, 57. Dominik Eichner - 31. Petr Salát, 34. Radek Valeš, 40. Prokop Ferdan, 44. Radek Valeš, 59. Jiří Strobach; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 122; zásahy brankářů: Štěpán Laja 17 - Vít Vaníček 18; po třetinách: 2:0, 3:3, 3:2;

Reportáž

Muži důležité body z Ostravy nepřivezli.

V 21. kole čekal mužský celek FBC Liberec důležité utkání se sousedem v tabulce FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V zápase Severočeši prohrávali už 0:5 a tento výsledek se i přes veškerou snahu zvrátit nepodařilo.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Liberec 8:5 (2:0,3:3,3:2)

Do utkání liberecký tým vstoupil velmi vlažně. Už ve 3. minutě propadla do sítě střela domácí kapitána Daniše. Liberci od této chvíli po celou dobu v zápase prohrával. V 1. třetině měla jasnou převahu domácí hráči, kteří neustále ohrožovali hostující FBC. Na 2:0 zvyšoval ze standartní situace Hrabal. Do konce třetiny se Liberci skórovat nepodařilo.

Úvod prostředního dějství přinesl hned tři vyloučení. Dvě z nich byly na straně FBC Liberec. Ani jeden z týmů početní výhodu nezužitkoval. Stav 0:2 nevydržel dlouho. V rozmezí od 26. minutě do 30. minuty dokázalo ostravské FBC vstřelit hned tři branky a lodivod Zděnek Skružný musel tým povzbudit oddechovým časem. Tento tah se vydařil. Do konce druhé třetiny vstřelili branky Salát, Valeš a Ferdan. Stav po 40. minutách 3:5.

FBC Liberec začalo třetí periodu aktivně. Vyústěním toho bylo snížení na 4:5. Tento zásah byl připsán Valešovi. Liberečtí vrhli všechny síly do útoku a několikrát měli vyrovnání na čepeli. Všechny důležité zákroky předvedl Laja a zachránil domácí tým. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě, kdy ostravský celek zvýšil už na 8:4. Zbytek zápasu zkorigoval pouze Strobach. V tomto důležitém zápase byli domácí jasně lepší a zaslouženě vyhráli 8:5.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Michala Trunkáta: Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a zaslouženě jsme vyhráli 2:0. Za stavu 5:0 jsme přestali hrát svou hru a dovolili jsme soupeři zdramatizovat zápas. Nakonec jsme ve třetí třetině zabrali a dnes bereme tři body.

Komentář trenéra hosti pana Filipa Hanžla: Bohužel jsme začali hrát až za velmi nepříznivého stavu, což se nám stalo tento rok už po několikáté. Nakonec chybělo málo, abychom zápas otočili. Nyní se musíme připravit na další zápas.