Olomouc
Kollárová, Franková - Pavlíková, Suchánková, Tomanová, Pařízková, Rozenbbergerová, Oháňková, Horáčková, Mandátová, Šablaturová, Podroužková, Sklenářová, Peterková, Reimerová, Pejzlová, Cholínská, Mikulová
Crazy Girls
Štěpánová, Kadlecová - Leierová, Pekárková, Šamanina, Veidlová, Mlejnková - Tomanová, Rumlová, Čermáková, Kronychová, Ljachová
Branky: 39. Lucie Cholinská, 44. Marta Horáčková - 27. Adéla Dlouhá, 47. Oxana Šamanina, 52. Michaela Mlejnková, 57. Klára Leierová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1 + Nikola Čermáková 5; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Martina Franková 27 - Marcela Štěpánová 39; po třetinách: 0:0, 1:1, 1:3;

Reportáž

Průběh první třetině byl spíše taktický. Obě strany hrály vyrovnanou hru. Zlom nastal ve chvíli, kdy byl ve 20. minutě pro Liberec nahlášený pěti minutový trest, které, pokračoval do druhé třetiny.

Právě ve druhé třetině musely holky ubránit většinu trestu. Brankářka Štěpánová tým bravurně podržela svými zákroky. Po skončení přesilové hry Olomouce všichni netrpělivě čekali, kdo vstřelí první gól. Atmosféra zhoustla, ale Adéla Dlouhá zůstala klidná a její střela se nakonec jako mávnutím kouzelného proutku do branky dostala. Olomouckým hráčkám se tato realita nelíbila a v závěru to Štěpánové do branky bez servítek "šouply".

Rozhodující třetina započala gólem ze strany Olomouce. Crazy girls to ale nevzdávaly. Po několika minutách Šamanina a Mlejnková předvedly skvělou kombinaci, která skončila gólem. Tím zvedly svému týmu opět sebevědomí a hra začala být mírně dramatická. Liberecké protihráčky jako kdyby z hrobu povstaly a svou rychlostí by dokázaly potrápit nejednoho sprintera. Šamanina a Mlejnková vyčkaly na správnou příležitost a jejich golmanku nenechaly spát. Po krátké chvíli se dostaly do vedení 3:2. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Zbývaly 3 minuty do konce když Leierová utvrdila Liberecké úmysly a vstřelila závěrečnou branku. Za tohoto stavu 4:2 se zápas dohrál.

Ohlasy trenérů

Komnetář trenéra Dadeje 1/1: Liberec utkání zvládl výborně takticky a díky výjimečnosti hráček Mlejnkové s Šamaninou dokázal vytěžit z minima maximum. Na soupeře jsme byli připraveni, a ač nás v zápase nás ničím nepřekvapil, využil právě ty své silné zbraně, díky kterým patří mezi nejlepší osmičku. Souhlasím s kolegou, že v utkání vynikly obě brankářky - pro nás to ale není omluva, gólové šance jsme měli a prostě jsme je měli využít. Play-off je pro nás už nyní pouze v rovině teorie, po dnešním výkonu jsem ale na hráčky hrdý a jsem přesvědčený, že pokud budeme předvádět takový florbal, nečeká nás nijak dlouhá sezona. Gratuluji soupeři k vítězství a přeji klidnou cestu domů.

Komentář trenéra Nesměráka 1/2: Dnešní zápas byl přesně takový, jaký jsme čekali. Rozhodující bylo, že jsme ubránili 5 min oslabení a celý zápas se drželi našeho plánu, který holky ve většině případů plnily. Podle mne měly dneska oba týmy dostat 3 body. V zápase asi nejvíce dominovaly gólmanky (naše Máca nakonec o 2 situace lépe) a branková konstrukce. Přiznám se, že Olomouc hraje skvělý dynamický florbal a hráčky jsou na českou ligu nadprůměrně fyzicky připravené. Škoda že Olomouc prospala první půlku sezony. Podle mne patří bez pochyby do playoff. Děkujeme panu Čermákovi a kouzelnému lektvaru štěstí, jehož síla přemohla Isoline, který používají domácí.