Boleslav
Rytych - Novák, Kološ, Jelínek, Zakonov - Curney, Novotný, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr, Pluhař, Rožnovják.
Liberec
Vaníček (29. Janota) - Kopecký, Procházka, Bitman, Valeš, Salát, Hrůza, Marek, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Böhm, Hrůza, Kroupa, Kořínek
Branky: 10. Jan Natov, 11. Tomáš Novák, 18. Petr Kološ, 19. Martin Rožnovják, 26. Tadeáš Chroust, 27. Radek Krajcigr, 29. Tadeáš Chroust, 32. Tomáš Chroust, 35. Milan Tomašík, 38. Tomáš Chroust, 48. Jiří Curney, 56. Jiří Curney, 60. Jiří Curney - 10. Radek Valeš, 20. Radek Valeš, 37. David Böhm, 52. Jan Baudisch; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 2:3; využití: 3:0; diváků: 340; zásahy brankářů: David Rytych 12 - Vít Vaníček 20, Tomáš Janota 22; po třetinách: 4:2, 6:1, 3:1;

Reportáž

V 10.kole Tipsport Superligy zavítal Liberec do města aut. Mladá Boleslav patří k favoritům soutěže a body zadarmo nerozdává zadarmo. Zápas začal v opatrném tempu až do 10 minuty, kdy v čase 9:07 Mladá Boleslav vstřelila branku, autorem první branky domácích byl Jan Natov. Za 40 vteřin Radek Valeš dokázal srovnat po hezké spolupráci s Tomášem Markem. Toto liberecké spíše položilo a do 20. minuty inkasoval ještě třikrát. Postupně se trefili Novák, Kološ a Rožnovják. 3 sekundy před první sirénou opět rozvlnil síť Radek Valeš a dodal sebevědomí libereckým hráčům.

Ve druhé třetině se liberecký zmar prohloubil, byl třikrát vyloučení a domácí Technologové dokázali vše nekompromisně trestat. Za FBC Liberec se ve 2. periodě trefil jen David Böhm a zkorigoval stav po 40 minutách na 3:10.

Třetí třetina se herní obraz nezměnil a domácí favorit dominoval, vytvářel si šance, které dokázal trestat. V závěrečných minutách kosmeticky upravil Jan Baudisch na konečných 4:13.

FBC Liberec si z utkání odvezl debakl, po kterém se tým z Podještědí propadl na předposlední příčku Tipsport Superligy. Libereckým hráčům dělal problémy reprezentační střelec Jiří Curney, který nasbíral 3 branky a 4 asistence.

Nyní čeká Tipsport Superligu týdenní reprezentační přestávka. Po ní se FBC Liberec ve veledůležitém televizním utkání s Panthers Otrokovice. Utkání proběhne 13.11.2017 v 18:00 v liberecké Home Credit Aréně.

Ohlasy trenérů

Komentář domácího trenéra Pazdery: Zápas nám dnes sedl, rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale s výsledkem i výkonem jsme dnes spokojeni. Děkujeme našim fanouškům za hlasitou podporu.

Komentář hostujícího trenéra: Boleslav nás vyškolila tím, že proměňovala naše chyby. Děkujeme soupeři za zápas ve fantastické kulise.