(1:1,8:4,1:4)
Vítkovice
Gurkovský, Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Hubálek, Jastřembský, Delong, Jurdzin, Besta
Chyna, Janota - Klucho, Veselý, Marek, Valeš, Ferdan, Kroupa, Strobach, Salát, Kopecký, Kořínek, Böhm, Bitman, Baudisch, Procházka, Hůza, Šoltys, Hrůza
Branky: 15. Adam Delong, 24. Jiří Besta, 29. Jan Jastřembský, 30. Jakub Hubálek, 31. Adam Delong, 34. Jan Šebesta, 35. Adam Delong, 38. Adam Delong, 39. Lukáš Hájek, 41. Ondřej Firda - 13. Jiří Strobach, 21. Radek Valeš, 24. Radek Valeš, 25. Jiří Strobach, 33. Prokop Ferdan, 41. Petr Salát, 52. Radek Valeš, 53. Radek Valeš, 60. Petr Salát; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0 + Josef Rýpar 5:1; využití: 0:2; diváků: 127; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 15 - Lukáš Chyna 8, Tomáš Janota 6; po třetinách: 1:1, 8:4, 1:4;

První minuty zápasu byly ze strany FBC Liberec velmi dobré. Hráči dodržovali taktické pokyny a pozorně bránili útoky soupeře. Z první větší příležitosti se Severočeši ujali vedení, střelou od půlící čáry se trefil Jiří Strobach. Domácí hráli stále stejnou hru. Trpělivě tvořili s míčkem. S rovnání přišlo z hole Delonga, který perfektně vyřešil přečíslení.

Druhou třetinu hostující celek výborně, v 21. a 24. minutě se dvakrát trefil Radek Valeš a FBC Liberec vedlo překvapivě 3:2. O pár chvil bylo ještě veseleji, Jiří Strobach zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Tento výsledek nevydržel moc dlouho. Domácí se ujali taktovky a do konce třetiny trestaly zbytečné minuly v liberecké obraně. Výpadek mezi 28. a 40. minutou stál liberecké 7 branek, které rozhodly zápas.

Do třetí třetiny vstupovali liberečtí za stavu 5:9. Chybu v předbrankovém prostoru Vítkovice potrestaly a odskočil už na rozdíl pěti branek. Malou naději vykřesoval Petr Salát, snižující na 6:10. Tento impuls dodal více sebevědomí na hostující čepele. Momentum zápasu přišlo po pětiminutovém vyloučení Josefa Rýpar za hru vysokou holí. FBC Liberec dostalo dlouhou výhodu přesilové hry, kterou dokázal dvakrát potrestal Radek Valeš. Do konce zápasu zbývali dvě minuty a v následné hře bez brankáře snižoval Petr Salát na jednobrankový rozdíl. To bylo z liberecké strany vše i přes obrovskou šanci libereckého hráče v posledních sekundách zápasu.

Komentář trenéra FBC Liberec: Dostat 8 gólů za třetinu je ostuda. Nic na tom nemění ani výborný výkon v úvodní a poslední části hry. Vítkovice zkušeně trestaly každé zaváhání.

Komentář trenéra Vítkovic: Dneska byla celosvětová premiéra florbalového zápasu, kdy padlo 19 gólů a byla to nuda. K zápasu jsme přistoupili vlažně a to mi vadí. Postupně jsme se dostali do vedení, ale naše hra bez míčku dnes byla laxní a to mi taky vadí. Celkově bylo tempo dost bídné. V útoku to bylo v celku dobré a ještě dalších 5, 6 gólů leželo na čepelích. Dneska náš výkon na 3 body stačil, ale bylo to slabé. Přejeme soupeři klidnou cestu domů.