24.03.2018 - Redakce

Muži to zvládli! Tipsport Superliga zůstává v Liberci!

FBC Liberec nemělo v sedmém utkání vůbec snadnou úlohu. V poslední třetiny museli dohánět dvoubrankové manko. To se povedlo 13 vteřin před koncem. Neuvěřitelné vyvrcholení přinesly samostatné nájezdy, které rozhodl Petr Salát. Tipsport Superliga zůstává v Liberci.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 5:4 (2:1,0:2,2:1,0:0,1:0)

Do posledního utkání série vstoupili muži FBC Liberec na jedničku. Přes osobní obranu soupeře se dokázal prosadit Prokop Ferdan. Liberečtí měli v první polovině úvodní části hned několik šancí. Znovu výborně chytající Fibiger si poradil se všemi až na jedinou výjimku. Střelu Balatky na bližší tyč propadla za brankovou čáru. 2:0. Do konce úvodní části snížil střelou od půlící čáry Esterka.

Druhá třetina patřila hostům z Florbal Ústí, když Kopeckého vychytal Vaníček zdálo se, že největší problémy jsou zažehnány, nebylo tomu tak. O vyrovnání se postaral kapitán hostů David Stummer a 5 vteřin před sirénou poslal Ústí do vedení Kühnel, který vyslal šťastnou tečovanou střelu.

Neuvěřitelných 450 fanoušků na SH ZŠ Dobiášova ve třetí třetině vidělo nezapomenutelnou podívanou. Propadnuvší míček ve 42. minutě poslal ústeckou tribunu do varu. O vyrovnání se snažilo liberecké FBC neustále, avšak kýžená branka nepřicházela. Jiskru naděje přinesl Petr Salát, který dorazil odraženou střelu. Minutu před koncem přišla hra bez brankáře. Černobílý celek vykouzlil branku pouhých 13 vteřin před koncem! Prosadil se Prokop Ferdan. 4:4.

V prodloužení hraném na 10 minut se více osmělili domácí. Ve třetí minutě nastřelil tyč Petr Salát. Největší šanci Ústí musel vyřešit Vaníček. Když ani prodloužení nerozhodlo, šlo se do samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínal celek hostí. Nejlepšího hráče soupeře Krbce vychytal Vaníček, stejně tak jako Valeše na domácí straně. Petr Sálát svůj nájezd úspěšně proměnil a poslal liberecké do vedení. Když selhali největší hostující akvizice a Vaníček vychytal všechny nájezdy mohli liberečtí slavit udržení v Tipsport Superlize!

Tato série přinesla opravdu napínavou bitvu mezi severočeskými celky. Rozhodla jediná „penalta“. Poslední duel provázela neuvěřitelná, elektrizující atmosféra, kterou zařídili oba tábory. SH ZŠ Dobiášova takovou návštěvu nepamatuje. Děkujeme všem fanouškům, členům a podporovatelům liberecké FBC za podporu a těšíme se na další superligovou sezónu!