05.11.2017 - Redakce

Muži B ovládli žhavé liberecké derby

V sobotu hostila hala ZŠ Dobiášova zajímavé derby dvou libereckých klubů. Proti FBC Liberec B nastoupili Panthers Liberec. Oba kluby se tak v mužské kategorii potkaly po dvouroční pauze, kdy konkurenční celek hrál ve vyšší soutěži.

Další pikantností byl start Jakuba Ježka, který se z angažmá v panterech vrátil do
našeho FBC a nastoupil tak proti svým bývalým spoluhráčům. Tento debut mu vyšel, dal dva góly a na
další přihrál.

FBC Liberec B – FBC Panthers Liberec 12:6

Muži B přehrávali svého soupeře nečekaně hladce už od prvních minut. V 16. minutě první třetiny
usměrňoval do prázdné brány Procházka přihrávku Jana Příhody a bylo to 3:0. Jak se ukázalo, tato
spolupráce se v průběhu zápasu zopakovala ještě dvakrát a dobře postavený Procházka vždy uklízel do
prázdné branky. Došel si tak pro hattrick. Panteři se v průběhu utkání sice dvakrát přiblížili na rozdíl jedné
branky, ale zhruba od půlky zápasu se ukazovala fyzická převaha domácích, hrajících ve třech lajnách, se
soupisku naplněnou doslova k prasknutí (hrající trenér Láďa Láska mohl vybírat z dvaceti připravených
borců). Naopak panteři měli k dispozici pouze dvě lajny a zejména ve třetí periodě působili místy
odevzdaným dojmem. Muži B dokázali lépe proměňovat své šance a dokráčeli k výraznému vítězství 12:6.
Zápas vyšel zejména prvnímu útoku, který dal zapomenout na střelecké trápení z předchozích zápasů
(J. Příhoda 2+3, Procházka 3+0, Ježek 2+1).

Další zápasy čekají záložní tým mužů na půdě Plzně a Sokolova.