07.11.2017 - Redakce

Juniorky dvakrát úspěšné

V neděli 5. 11 odehrály další dva zápasy i juniorky. Postupně se potkaly v derby s TJ Turnov a o hodinu později s Jičínem.

FBC Liberec vs. TJ Turnov, 7:3

Zápas pro nás nezačal dobře. Soupeřky dostaly až moc prostoru a času na střely a tak nebylo divu, že jsme v půlce třetiny prohrávaly 0:2. Do konce první třetiny jsme již dokázaly jen snížit na 1:2 střelou Adriany Marschnerové.
Obrat v zápase nastal s příchodem druhé třetiny. Lépe jsme bránily a využívaly protiútoků. Skóre jsme hravě otočily díky gólům Ádi Dlouhé, Daniely Pokorné a dvěma zásahům Viky Marschnerové. Soupeřky už jen snížily na 5:3.

I ve třetí třetině jsme byly aktivnější a prosazovaly se. Šestý gól přidala Markéta Valešová. Nedlouho poté jsme si zahrály přesilovku a stejná hráčka zvýšila na konečných 7:3. V závěru si přesilovku zahrály i soupeřky, ale skulinu v naší obraně nenalezly.

FBC Liberec vs. KM automatik FBK Jičín, 7:5

S velkou sebedůvěrou jsme nastoupily i do druhého utkání. Chtít, ale často nestačí. I když jsme vyslaly v první třetině na branku soupeře více střel než v celém předchozím utkání, gól ne a ne padnout. Brankářka hostí se překonávala a jak se říká, nedáš – dostaneš. Soupeřky se ujaly vedení 0:1. Naštěstí i naše hráčky protrhly střeleckou smůlu a v samotném závěru třetiny skóre otočily díky zásahům Daniely Pokorné a Markéty Valešové.

Druhá třetina pak byla zcela v naší režii. Postupně jsme navyšovaly skóre góly Týny Rondošové a dvěma Daniely Pokorné. Ten druhý byl z přesilové hry.

Bohužel jsme ve třetí třetině lehce polevily a soupeřky své šance využívaly a snížily až na rozdíl jedné branky. Obrat jim však nepřipustila Markéta Valešová a dvěma góly zajistila výhru.

Hodnocení: "Pěkné zápasy, hlavně ten první. Holky zaslouží pochvalu za předvedenou hru i za bojovnost. Jenom škoda drobných výpadků, které nám zbytečně komplikují zápasy."

Sestava: Dlouhá Kateřina (G), Dlouhá Adéla, Bernatová Adéla, Bernatová Lea, Ljachová Veronika, Marschnerová Adriana a Viktorie, Pokorná Daniela, Rondošová Kristýna a Valešová Markéta